OSTOWAP D3

Podstawowe informacje
Nazwa:
OSTOWAP D3
Składniki:
Postać leku:
30 lub 60 tabl. powl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

OSTOWAP D3 wskazany jest w profilaktyce deficytów u osób z niewystarczającą podażą wapnia w diecie. Stosowany wspomagająco w zapobieganiu osteoporozie i krzywicy dorosłych, w stanach nadpobudliwości mięśniowej i napadach tężyczkowych, w stanach unieruchomienia i czasie powrotu do zdrowia po urazach tkanki kostnej, u pacjentów z niedomogą wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych, podczas kuracji leczniczej schorzeń górnych dróg oddechowych i uczuleń.

Działanie:

OSTOWAP D3 charakteryzuje się współdziałaniem wapnia oraz witaminy D3. Wapń uczestniczy w powstawaniu i tworzeniu tkanki kostnej. Odpowiada za zgodne z normą przewodzenie nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie poprzecznie prążkowanych. Reguluje gospodarkę elektrolitową organizmu, oddziałuje także na pracę mięśnia serca. Bierze udział w krzepnięciu krwi. Charakteryzuje się także właściwościami odpowiadającymi za łagodzenie stanów zapalnych i uczuleniowych. Ogranicza obrzęki w wyniku zmniejszenia przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Zawarta w leku witamina D3 powoduje wzrost przenikania wapnia i fosforanów oraz metabolizm w tkance kostnej.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się w ramach zapobiegania 1-2 tabl./24h (podczas spożywania posiłku bądź przed nim).

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...