Jakie składniki kremów przeciwzmarszczkowych są skuteczne w działaniu?

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy nie powinniśmy kierować się jedynie ceną i marką produktu. Należy czytać etykiety i skład kremu. Są bowiem substancje, które skutecznie walczą z efektami starzenia się. Jakie składniki powinny znajdować się w skutecznych kremach anty age?

Najskuteczniejsze składniki

W kremach walczących z efektami starzenia się skóry – zwłaszcza na twarzy, dekolcie i szyi, powinny znajdować się między innymi antyutleniacze, które skutecznie zwalczają wolne rodniki, przyczyniające się do powstawania zmarszczek i utraty przez skórę dojrzałą swojej naturalnej elastyczności. W kremach przeciwstarzeniowych powinny znajdować się takie składniki jak:
 

  • kwas hialuronowy,
  • witamina A(retinol),
  • witamina C,
  • witamina E,
  • koenzym Q10,
  • peptydy.

Jak działają poszczególne składniki?

Bardzo często na opakowaniach kremów antyzmarszczkowych znajdziemy informację o zawartości kwasu hialuronowego. Jest on składnikiem ludzkiego organizmu i pełni ważną rolę w skórze, bowiem pozwala na wiązanie cząsteczek wody. Dzięki niemu nasza skóra jest odpowiednio nawilżona, co nadaje jej zwiększonej elastyczności. Dostarczanie do niej kwasu hialuronowego w postaci kremów odmładzających pozwoli nadać jej odpowiedniej gęstości i sprężystości. Drobne zmarszczki pod wpływem kwasu hialuronowego zostaną wypełnione i wygładzone.

Witamina A, która w kremach i kosmetykach dla skóry dojrzałej może występować pod nazwą retinolu, ma odmładzające działanie dla skóry, ponieważ wspomaga naturalną produkcję kolagenu w skórze człowieka. Pobudza grubsze partie naskórka do samodzielnej odbudowy zniszczonych włókien kolagenowych. Retinol jest antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki. Jest przeciwutleniaczem stymulującym złuszczanie się martwych komórek naskórka. W wyniku regularnego dostarczania do skóry witaminy  A staje się ona elastyczna, promienna i lepiej odżywiona.
 

Kolejną witaminą, która jest pożądana w składzie kremów przeciwzmarszczkowych jest witamina C. Działa ona na żywe komórki skóry, jest silnym antyutleniaczem, wpływa na odbudowę włókien kolagenowych i na produkcję elastyny. Witamina E odżywia skórę i również walczy z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za szybsze starzenie się skóry. Znakomicie nawilża naszą cerę.

Koenzym Q10 zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i stymuluje regenerację komórek, przez co skóra zachowuje jędrność i elastyczność oraz jest właściwie chroniona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Peptydy, w tym tetrapeptydy, arginina czy heksapeptydy są substancjami syntetycznymi, wnikającymi do głębokich warstw naskórka. Są nośnikami substancji odmładzających. Pobudzają skórę do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*