Jak zapobiegać starzeniu skóry? Zadbaj o codzienną pielęgnację! 

Starzenie się skóry to proces nieunikniony i nieodwracalny. Możemy jednak go spowolnić, dbając o dobrą kondycję cery, stosując odpowiednie kosmetyki i chroniąc się przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Aby jak najdłużej cieszyć się piękną, gładką skórą, musimy zadbać o nią jak najwcześniej!

jak-zapobiegac-starzeniu-skory-zadbaj-o-codzienna-pielegnacje -3.jpgCo wpływa na starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to proces całkowicie naturalny. Każdemu z nas przybywa lat, a więc i skóra przechodzi zmiany, przed którymi nie ma ucieczki. Na starzenie się cery oddziałują takie czynniki jak geny, hormony i choroby, na co nie mamy niestety wpływu. Inne czynniki jednak – nawilżenie skóry, dieta, wpływ promieni słonecznych, stosowanie używek, odpowiednia ilość snu – możemy kontrolować. Aby odpowiednio pielęgnować skórę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się z nią podczas procesu starzenia.

Podstawowym problemem jest fakt, że traci wilgoć i elastyczność, staje się cieńsza, szarzeje. Ważnymi elementami pielęgnacji są zatem: nawilżanie, ujędrnianie, wzmacnianie elastyczności. Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków (wiele markowych kremów czy peelingów znajdziesz tutaj: https://tagomago.pl/katalog/317/wyprzedaz-do–70—-pielegnacja/), warto pamiętać także o prawidłowym zabezpieczaniu przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych?

Zły wpływ na kondycję skóry mają takie czynniki zewnętrzne jak słońce, mróz, wiatr, spaliny czy dym papierosowy. Aby spowolnić starzenie się skóry, powinniśmy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV. Zimą wskazane jest natomiast używanie kremów ochronnych, zabezpieczających przed mrozem. Warto wiedzieć, że papierosy usuwają z organizmu kolagen i elastynę oraz zmniejszają poziom estrogenów – wszystko to ma bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej cery.

Codzienna pielęgnacja przeciw starzeniu się skóry

Jeśli chcemy spowolnić proces starzenia się skóry, powinniśmy odpowiednio wcześnie, a więc już w wieku około 30 lat, zadbać o jej właściwe nawilżenie, natłuszczenie i odżywienie. Dla pobudzenia komórek do pracy i regeneracji wskazane jest robienie sobie regularnych peelingów. Oczyszczanie skóry warto przeprowadzać za pomocą delikatnych, natłuszczających preparatów: olejków, emulsji, płynów micelarnych. Na dzień należy stosować kremy nawilżające zawierające aminokwasy, ceramidy, kwas hialuronowy, witaminy A, C, E i F.

jak-zapobiegac-starzeniu-skory-zadbaj-o-codzienna-pielegnacje -2.jpg

Wyjątkowej dbałości wymaga delikatna skóra pod oczami, do pielęgnacji której stworzone zostały specjalistyczne kosmetyki. Na noc stosować można serum regenerujące, ampułki rewitalizacyjne oraz maseczki odżywcze. W tym czasie nasza skóra mocniej się regeneruje, warto więc wspomóc ją odpowiednimi kosmetykami. Zajmując się pielęgnacją skóry, należy pamiętać nie tylko o twarzy, ale także o szyi i dekolcie, ponieważ obszary te również narażone są na szybsze starzenie.

Masaże, gimnastyka twarzy i zabiegi kosmetyczne

Uzupełnieniem opisanej wyżej pielęgnacji skóry mogą być różnego rodzaju zabiegi, przeprowadzane samodzielnie w domu lub w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Masaż twarzy, szyi i dekoltu uelastycznia skórę i spłyca zmarszczki. Gimnastyka twarzy zwiększa napięcie mięśniowe i rozluźnia naprężenia. Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne mogą natomiast nie tylko spowalniać starzenie skóry, ale także cofać niektóre objawy tego procesu.

Kluczem do utrzymania dobrej kondycji skóry jest jej staranna ochrona i pielęgnacja. Warto poświęcić jej na co dzień nieco uwagi, dzięki czemu będziemy mogły dłużej cieszyć się promienną, gładką cerą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*