Jak wyposażyć gabinet lekarski?

Prowadzisz własną placówkę medyczną? Z pewnością wiesz, jak ważną rolę gra funkcjonalne wyposażenie gabinetu lekarskiego. Niezależnie od specjalizacji, każdy lekarz potrzebuje podstawowych mebli medycznych i szeregu akcesoriów, które ułatwiają pracę. W jaki sposób prawidłowo zaopatrzyć gabinet lekarski?

Gabinet lekarski – podstawowe wyposażenie

Wśród koniecznych elementów aparatury gabinetu medycznego powinny znaleźć się odpowiednie meble, które umożliwią wygodną pracę i obsługę pacjenta. Są to m.in. leżanki, biurka, krzesła, ale i przeszklone szafki medyczne, w których można schować wszystkie niezbędne przyrządy i akcesoria.

Dobierając meble do gabinetu lekarskiego pamiętaj, że muszą być one stworzone z materiałów wysoce odpornych, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na wytarcia powodowane częstym użytkowaniem. Mowa tu głównie o krzesłach oraz leżankach. Zadbaj, by były stworzone z materiałów nieabsorbujących cieczy oraz niepsujących się pod wpływem użytkowania substancji dezynfekujących.

Wyposażenie gabinetu lekarskiego to także jednorazowe narzędzia, przydatne w analizie stanu zdrowia pacjentów. Nie zapominaj o drewnianych szpatułkach, jednorazowych rękawiczkach oraz gazach jałowych. Niezależnie od specjalizacji lekarza, te przedmioty przydają się w każdym gabinecie.

Gabinet zabiegowy – wyposażenie

Gabinet zabiegowy różni się od gabinetu lekarskiego, choć ten drugi może pełnić dwie funkcje. W pomieszczeniu, gdzie przyjmowani są pacjenci na zabiegi, należy zadbać o odpowiednie akcesoria umożliwiające przeprowadzenie zabiegów przewidzianych w obrębie danej specjalizacji.

Niezależnie od przeznaczenia, każdy gabinet zabiegowy powinien być wyposażony w sterylne artykuły jednorazowego użytku – igły, strzykawki, gazy jałowe, cewniki czy papier do wyścielania foteli i leżanek zabiegowych. Zadbaj także o specjalistyczne produkty, przewidziane do pracy danego specjalisty, jak chociażby żele do USG. Wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria oferuje sklep medyczny – w tym miejscu znajdziesz wyposażenie medyczne z atestami, bezpieczne i odpowiadające normom.

Gabinety medyczne – higiena

W gabinetach medycznych i zabiegowych powinny panować sterylne warunki do pracy z pacjentem. Niezbędne do zachowania najwyższej ochrony są rękawiczki jednorazowe – wybierz kilka paczek w różnych rozmiarach, aby profesjonalnie przygotować miejsce pracy. W przypadku narzędzi wielokrotnego użytku trzeba pamiętać o ich każdorazowej sterylizacji. Pomocne okażą się zatem preparaty przewidziane do dezynfekcji medycznej o silnym działaniu bakterio-, grzybo- oraz wirusobójczym.

Niezbędne wyposażenie gabinetów medycznych skompletujesz, korzystając z oferty hurtowni medycznej – znajdziesz tu artykuły jednorazowe i akcesoria, z którymi bez problemu skompletujesz zarówno podstawowy, jak i specjalistyczny gabinet lekarski. Wyposażając gabinety, nie zapominaj o środkach do dezynfekcji i sterylizacji zarówno dużych powierzchni, narzędzi, jak i tych do użytku osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.