Jak wybielić piegi?

Piegi dla jednych będą ozdobą, dla innych – utrapieniem, z którym walczą wszelkimi dostępnymi sposobami. Mogą być one charakterystyczną cechą wyglądu danej osoby, albo źródłem największych kompleksów. Wszystko zależy od nastawienia i od tego, jak wiele piegów i gdzie znajdują się na ciele danej osoby. Istnieją bezpieczne i stosunkowo łatwe sposoby, dzięki którym każdy może pozbyć się nielubianych piegów.

Jak powstają piegi?

Przyczyną powstania piegów jest zbyt szybkie tempo syntezy melaniny przez melanocyty. Melanina jest niezbędnym pigmentem, jaki znajduje się w skórze. Jej zadaniem jest ochranianie głębszych warstw tkanek przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego UV. W pewnych miejscach i punktach na skórze melaniny jest więcej, niż gdzie indziej, i w wyniku opalania pojawiają się tam plamy i piegi. Zarówno piegi, jak i przebarwienia posłoneczne, można usunąć.

Piegi częściej występują u osób z jasną karnacją. Są one uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że jeśli matka lub ojciec danej osoby mają piegi, jest duże prawdopodobieństwo tego, że ona również będzie miała piegi.

Preparaty służące do wybielania piegów

Wśród farmaceutycznych i kosmetycznych preparatów, wykorzystywanych do wybielania piegów oraz innych przebarwień, wymienić należy:

  • Cosmelan – znajduje się on w powszechnym użyciu, jako że wykazuje dużą skuteczność. W przeważającej części przypadków usuwa on piegi i przebarwienia, wnikając głęboko w skórę. Przebarwienia skórne znikają po jego regularnym używaniu u 98% osób. Ma on działanie stymulujące i generuje produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu wpływa na nią odmładzająco. Zwęża pory i reguluje wydzielanie łoju. Warto powiedzieć przy tym, że efekty jego zastosowania są widoczne w przypadku skóry jasnej, piegowatej, po około 10-21 dniach stosowania. Cosmelan występuje w postaci kremu i maski. Wykorzystuje się go w gabinetach kosmetycznych oraz w warunkach domowych. Pełne usunięcie piegów jest możliwe po przeprowadzeniu około 3-miesięcznej kuracji. Najważniejsze jest to, że jej efekty są długotrwałe i pewne.
  • Dermamelan – preparat zawiera wiele składników aktywnych, w tym kwas salicylowy. Jego działanie jest zbliżone do kremu Cosmelan, choć ma on wzmocniony skład. Zalecany jest on do skóry łojotokowej. Posiada elementy odmładzające skórę, czyli witaminy A, E, C oraz bisabolol. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, wzmacnia naczynia krwionośne, przyśpiesza gojenie stanów zapalnych i oczywiście wybiela piegi. W składzie Demamelanu znajdują się czynniki rozjaśniające o niemalże natychmiastowym działaniu. Pierwsze efekty kuracji można zobaczyć po 10 dniach stosowania kremu.

Oprócz kremów i preparatów leczniczych, piegi można usunąć poprzez regularne złuszczanie naskórka i tym samym pobudzanie skóry do naturalnej odbudowy. Podczas takich zabiegów warto wykorzystywać peeling chemiczny kwasem tróchlorooctowym TCA bądź peeling Reties CT. Dobre, trwałe efekty uzyskamy również po kilku zabiegach mikrodermabrazji w salonach kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*