Jak walczyć z zanieczyszczonym powietrzem?

Polska to kraj, który nie ma się czym pochwalić biorąc pod uwagę jakość powietrza. Wieloletnie zaniedbania w tej kwestii zbierają teraz żniwo. Największy problem stanowią pyły zawieszone PM 2.5, co nie jest dobrą wiadomością ponieważ właśnie one mają najgorszy wpływ na organizm, przyczyniając się do rozwoju różnych chorób, a nawet skrócenia życia.

Przebywając na dworze, szczególnie podczas występowania smogu nie jesteśmy w stanie uchronić się przed zanieczyszczeniami. Możemy unikać spacerowania szczególnie w dni w których występuje największa ilość smogu, lub stosować maski antysmogowe, jedna może okazać się to niewystarczające. Oczyszczacz do powietrza z powodzeniem wykorzystamy do filtracji we własnym domu.

Co to jest oczyszczacz do powietrza?

Oczyszczacz to nowoczesne urządzenie służące do filtracji. Zanieczyszczone powietrze trafia do oczyszczacza w których przepływa przez filtry, odpowiedzialne za oczyszczanie. Dobrej klasy oczyszczacz posiada filtr HEPA a także inne rodzaje filtrów, wszystko to stanowić będzie o jego skuteczności. Po odfiltrowaniu zanieczyszczeń, czyste już powietrze trafia do pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów oczyszczacza?

Kupując pierwszy oczyszczacz powietrza, warto wybrać profesjonalny sklep, jak GoodAIR, wówczas możemy liczyć na najlepsze modele do wyboru, znanych producentów, a także fachową pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

  • Po pierwsze powierzchnia oczyszczania i wydajność- odpowiednie dopasowanie do konkretnego pomieszczenia, w którym mamy zamiar umieścić oczyszczacz do powietrza, jest kluczowe dla jego najlepszej skuteczności. Tylko wówczas gdy jest on odpowiednio dobrany będzie najskuteczniejszy w filtracji.
  • Po drugie odpowiednie wyposażenie wnętrza oczyszczacza- aby oczyszczacz był skuteczny musi być wyposażony w odpowiednie filtry, najczęściej jest to filtr wstępny, węglowy a także HEPA. Filtracja w najlepszych urządzeniach jest wzbogacona o jonizację czy też nawilżenia.
  • Po trzecie głośność pracy-jeśli urządzenie jest za głośne będzie przeszkadzać w codziennych czynnościach, nie mówiąc już o pracy w nocy. Oczyszczacz do powietrza powinien móc zostać przełączony w tryb nocny lub cichy, wówczas możemy znacząco wyciszyć urządzenia, podczas uruchomienia tego trybu bardziej profesjonalne oczyszczacze wyłączają również oświetlenie urządzenia.

Te trzy parametry są kluczowe jeśli chodzi o wybór urządzenia, oczywiście ważną kwestią są także możliwości finansowe, czy preferencje co do wyglądu urządzenia i dodatkowych funkcji.

Gdzie kupić najlepszy oczyszczać?

Najlepsze oczyszczacze powietrza kupimy jedynie w profesjonalnych sklepach, ze sprzętem do sterylizacji powietrza, zaletą tego typu sklepów jest również możliwość skorzystania z wygodnego i korzystnego systemu ratalnego, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na zakup najlepszego oczyszczacza powietrza, gwarantującego filtrację na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*