Jak dobrze dobrać odżywkę do potrzeb włosów?

Mogłoby się zdawać, że odżywka, którą stosujemy nie ma większego znaczenia w pielęgnacji włosów. Nic bardziej mylnego! Produkt ten należy starannie dobrać, ponieważ w przeciwnym razie Twoje włosy wcale nie będą zregenerowane tak, jak tego oczekujesz. W artykule przedstawiamy różne rodzaje odżywek do włosów marki Garnier i dopasowujemy je do typu i potrzeb włosów!

Korzyści ze stosowania odżywki

Odżywka do włosów to kosmetyk, który powinien znaleźć się w zestawie produktów stosowanych do pielęgnacji włosów. Ma ona tak samo ważne znaczenie, co np. szampon. Oczywiście jej celem nie jest oczyszczenie włosów, ale pielęgnacja pod kątem wielu rozmaitych aspektów, co jest uwarunkowane rodzajem odżywki. Produkt ten śmiało możesz aplikować po każdym umyciu włosów, dzięki czemu będziesz miała gwarancję, że Twoje włosy cały czas są otoczone opieką. Nie rezygnuj z odżywki, wybierz właściwą dla problematyki Twoich włosów i ciesz się ich niezaprzeczalnie zdrową kondycją! Poniżej znajdziesz różne rodzaje odżywek do włosów Garnier; wybierz tą, która pięknie zadba o Twoje włosy! 

Dopasuj odżywkę do typu włosów 

 1. Jeśli farbujesz włosy regularnie, a nawet gdy za Tobą tylko jednorazowe farbowanie włosów, zaopatrz się w specjalną odżywkę do włosów farbowanych. Takie odżywki zawierają cenne składniki, które ochraniają kolor i sprawiają, że utrzymuje się znacznie dłużej oraz to w niezmiennej intensywności i nasyceniu. Dodatkowo ich rolą jest nawilżenie włosów, które po koloryzacji są podatne na wysuszenie, a na skutek suchości łamanie się. W ofercie Garnier znajdziesz odżywkę Color Resist, która spełnia wszystkie powinności względem włosów farbowanych.


   
 2. Jeśli Twoje włosy się puszą, łamią, rozdwajają i elektryzują to oznaka, że są znacznie przesuszone. Zadbaj zatem o stosowanie odżywki silnie nawilżającej, taka jest Odżywka z awokado i karite Garnier, dzięki której Twoje włosy będą gładkie i lśniące.
   
 3. Jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, postaw na delikatną odżywkę, bazującą na naturalnych składnikach. Im bardziej minimalny skład, tym jest to bezpieczniejsze. Zbyt duża ilość składników dodatkowych może sprawić, że problem z przetłuszczaniem się Twoich włosów tylko się nasili. W ofercie Garnier, znajdziesz odżywkę bazującą na sile pięciu roślin, która zapewni Ci świeżość na długo.
   
 4. Jeśli masz bardzo zniszczone włosy koniecznie zadbaj o odżywkę przeznaczoną stricte do włosów osłabionych. Ważne jest, aby była ona wielofunkcyjna, gdyż tylko wtedy będziesz miała pewność, że regenerujesz włosy na wszystkich płaszczyznach ich zniszczenia. W ofercie Garnier warto, abyś zwróciła uwagę na Oil Reapir 3 i Goodbye Damage.
   
 5. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, wybierz dedykowaną temu problemowi odżywkę Garnier Grow Strong. Dzięki niej Twoje włosy zostaną pobudzone do wzrostu oraz zyskają niebanalną objętość.
   
 6. Na oklapnięte i ciężkie włosy warto zastosować odżywkę dodającą objętości – Mega Objętość 48H. Dzięki niej Twoje włosy zostaną idealnie podniesione bez efektu puszenia się, co niestety w tego typu odżywkach złej jakości można zauważyć.

Pamiętaj, aby zawsze dobierać odżywkę do szamponu i innych kosmetyków, które stosujesz w codziennej pielęgnacji włosów. Postaw na jedną markę i jedną gamę produktów. Dzięki temu Twoje włosy będą kompleksowo regenerowane, odżywiane, nawilżane czy też upiększane. Marka Garnier w ofercie kosmetyków do włosów posiada wiele rozbudowanych serii kosmetycznych, dzięki którym w łatwy sposób stworzysz kolekcję podstawowych produktów do włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*