JADTHYROX

  • Postać: 100 tabl.
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria:

Wskazania JADTHYROX

JODTHYROX jest preparatem stosowanym przy wolu związanym z deficytem jodu (szczególnie w okresie ciąży i laktacji) oraz w profilaktyce jego reemisji po zakończeniu kuracji hormonami tarczycowymi bądź po zabiegu chirurgicznym usunięcia wola spowodowanego deficytem jodu.

Działanie JADTHYROX

JODTHYROXto preparatem składający się z jodku potasu oraz lewotyroksyny, która jest odpowiednikiem tyroksyny stanowiącej główny hormon tarczycy. Natomiast jod należy do składników potrzebnych do endogennej syntezy hormonów tarczycy i w związku z tym do zgodnego z normą funkcjonowania gruczołu tarczowego. Jog organiczny przenika z jelita cienkiego w całkowitej postaci, a proces wydalania jego ma miejsce dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie JADTHYROX

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego, najlepiej rano, 0,5 godziny przed spożyciem śniadania
– po rozpoczęciu leczenia zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 0,5 tabl./24h przyjmowaną przez okres 14-28 dni, później ustalając indywidualnie dla każdego pacjenta odpowiednią dawkę.
 

Przeciwwskazania JADTHYROX

– przy nadwrażliwości na preparat obserwuje się podwyższoną temperaturę ciała, wysypkę skórną, zaczerwienienie skóry, świąd i pieczenie narządu wzroku, suchy kaszel, luźny stolec, ból głowy
– przy zbyt dużej dawce (zwłaszcza po rozpoczęciu kuracji preparatem) może pojawić się częstoskurcz, zakłócenia rytmu serca, drżenie, niepokój ruchowy, problemy ze snem, nadpotliwość, spadek wagi, luźny stolec