Interpretacja wyników krwi online

Wyniki laboratoryjne są często przedstawiane jako zestaw liczb zwany zakresem odniesienia. Zakres odniesienia można również nazwać „wartościami normalnymi”. Na wynikach może pojawić się coś takiego: „normalny: 77-99 mg / dl” (miligramy na decylitr). Zakresy odniesienia są oparte na normalnych wynikach testów dużej grupy zdrowych osób.

Dla wielu osób odczytanie wyników stanowi problem. Dodatkowo nie wiedzą, co one oznaczają. Chociaż w internecie krąży wiele poradników i interpretacji wyników, ważne jest, aby wyniki zobaczył wykwalifikowany lekarz. Postawi on wówczas prawidłową diagnozę, w przypadku, gdy wyniki badań wyszły nieprawidłowe.

Interpretacja wyników krwi online – czy to jest możliwe?

Badanie krwi – czasami określane jako panel krwi – to badanie laboratoryjne próbki krwi używane do sprawdzania różnych czynników, w tym funkcjonowania niektórych narządów (takich jak wątroba, nerki, tarczyca i serce), infekcji, wykrycia pewnych zaburzeń genetycznych. Jest to też ogólna ocena naszego zdrowia.

Po przeanalizowaniu próbki w laboratorium i zebraniu wyników dostaniemy raport z wynikami. Opisuje on szczegółowo różne składniki krwi i na jakim są poziomie.

Prawidłowa interpretacja krwi polega na połączeniu wyników z aktualną wiedzą medyczną na nasz temat, bowiem wyniki mogą zależeć od wielu czynników, np. od przyjmowanych przez nas leków, ale też od wieku czy płci. Dlatego ważne jest, aby zrobił to lekarz.

Co zrobić jeśli nasz lekarz jest niedostępny?

Może się zdarzyć, że lekarz przebywa na urlopie lub to my jesteśmy poza miejscem zamieszkania. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zlecenie interpretacji wyników krwi online. Decydując się na taką usługę, mamy pewność, że interpretacja będzie wykonana prawidłowo. Lekarz online wyśle ci interpretację wyników na maila lub przekaże ci ją za pośrednictwem wideokonferencji. Jest to najszybsza i najlepsza metoda, kiedy kontakt z lekarzem jest niemożliwy.

Jak zlecić interpretację wyników online?

Po wypełnieniu formularza na stronie wyślij zeskanowane lub dobrej jakości zdjęcie swoich wyników. Opłać usługę i czekaj na kontakt lekarza. Możesz opisać lekarzowi swój obecny stan zdrowia, jakie leki przyjmujesz, jakie masz zdiagnozowane choroby. Lekarz może również powiedzieć ci, co w danej sytuacji najlepiej zrobić. Może zaproponować wykonanie bardziej szczegółowych badań, jeśli wyniki nie są jednoznaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*