DIFADOL

Podstawowe informacje
Nazwa:
DIFADOL
Składniki:
Postać leku:
Roztwór do wstrz. lub do sporz. roztw. do inf.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (1 komentarzy)

Wskazania:

DIFADOL stosowany domięśniowo wykorzystywany jest w przypadku bólu o dużym nasileniu wywołanym zapaleniem bądź zwyrodnieniem przebiegającym wraz z reumatyzmem, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, zapaleniem kości i stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, zespołem bólowym mającym związek ze zmianami w kręgosłupie, reumatyzmie pozastawowym, a także przy poważnych atakach dny; kolce nerkowej i wątrobowej, ostrych atakach migrenowych, bólach oraz zapaleniach będących powikłaniem pourazowym bądź pooperacyjnym. DIFADOL stosowany dożylnie zalecany przy leczeniu oraz w profilaktyce bólu pooperacyjnego w szpitalu.

Działanie:

DIFADOL jest preparatem łączącym właściwości niesteroidowych leków przeciwzapalnych z właściwościami przeciwbólowymi. Ponadto działa zwalczając stany zapalne oraz obniżając temperaturę ciała. Diklofenak zatrzymuje czynność cyklooksygenazy prostaglandynowej oraz zmniejsza zdolność zlepiania się trombocytów. Po zastosowaniu stosunkowo dobrze przenika do układu krwionośnego. Najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 20 minut od momentu zastosowania leku. Rozkład preparatu odbywa się w wątrobie, w wyniku czego powstają metabolity, których proces wydalania możliwy jest głównie dzięki aktywności nerek. Reszta wydalana jest z żółcią i kałem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania domięśniowego i dożylnego
- dokładną dawkę ustala lekarz specjalista, dostosowywując ją do występujących u pacjenta dolegliwości
- przeważnie zalecana dawka wynosi 75 mg (1 amp.) jednorazowo, a w ostrzejszych przypadkach dawkę zwiększyć do 150 mg czyli 2 amp.
 

Komentarze

dodał : ~Wnuczka, 13-09-2011 20:08