Tu jesteś: Porady zdrowotne

Pieluchy dla dorosłych - kiedy znajdują zastosowanie?

dodano: 16-10-2017 - aln

Powszechnie przyjęło się, że pieluchy noszą małe dzieci w pierwszych kilku latach swojego życia, kiedy uczą się one jeszcze samodzielnego wypróżniania się. Istnieje jednak również możliwość zakupu takiego produktu przeznaczonego dla osób dorosłych.

Dlaczego warto stosować pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dedykowane osobom dorosłym to produkt, który zastępuje tradycyjną bieliznę i pozwala na uniknięcie krępujących sytuacji, podczas których dochodzi do zabrudzenia ubrań lub pościeli w związku z wydostaniem się moczu lub kału na zewnątrz. Wiele lat praktyki producentów pampersów dla dorosłych sprawia, że zastosowane w nich obecnie rozwiązania są bardzo przyjazne dla korzystających z nich osób. Można śmiało powiedzieć, że takie pieluchy nie ustępują niczym tradycyjnej bieliźnie, pod względem komfortu noszenia.

Zastosowanie pieluch dla dorosłych

Pampersy przeznaczone dla dorosłych znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Po pierwsze, korzystają z nich osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się lub też ze względu na swoją chorobę nie są w stanie dojść samodzielnie do ubikacji. Dzięki możliwości ich łatwego zakładania i zdejmowania każda osoba opiekująca się starszą osobą z łatwością poradzi sobie z codziennymi czynnościami higienicznymi. Pieluchy dla dorosłych są również produktem idealnym dla osób, które są sparaliżowane od urodzenia lub też uległy paraliżowi w wyniku choroby czy też wypadku. Stosowanie takich pieluch pozwala na zrezygnowanie z cewnika oraz zwiększenie komfortu takiej osoby, ponieważ nie musi się ona obawiać o to, że w związku z oddaniem moczu lub kału dojdzie do zabrudzenia ubraniu bądź łóżka.

Inne zastosowanie pieluch dla dorosłych dotyczy przypadków, w których pojawiają się przejściowe problemy z utrzymaniem moczu. Do czasu pozbycia się tej dolegliwości warto mieć dodatkowe zabezpieczenie w postaci pampersów, ponieważ kichanie, śmiech lub stresujące sytuacje mogą powodować mimowolne oddanie moczu co w miejscach publicznych bywa bardzo kłopotliwe, gdyż nie można wówczas szybko udać się do łazienki i zmienić ubrania.

Dobór pampersów dla dorosłych

Pampersy dla dorosłych to produkt, z którego powinny korzystać wszystkie osoby posiadające problem z samodzielnym wypróżnianiem się lub z utrzymaniem moczu. Jak wybrać właściwe pieluchy dla dorosłych? Obok rozmiaru (dostosowanego do szerokości bioder), niezwykle istotna jest chłonność oraz zastosowane w nich rozwiązania dotyczące ich zakładania i zdejmowania. Oprócz tego, warto skorzystać z oferty znanych marek. Takie pampersy dzięki wysokiej jakości wykonania oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań,  zapewniają komfort ich stosowania niezależnie od przypadku.

Pampersy przeznaczone dla osób dorosłych są w stanie poprawić w znaczący sposób samopoczucie osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z ubikacji lub też nie są w stanie kontrolować swoich czynności fizjologicznych.

 Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...