Dobry ginekolog – jak go znaleźć?

Profilaktyka to najlepszy i zarazem najprostszy sposób na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Niestety tą prostą prawdę, zaniedbujemy i lekceważymy na wiele sposobów. Brak ruchu, stres, za mało snu, niezdrowe odżywianie, to tylko niektóre z przyczyn osłabienia organizmu. Często pomijamy również badania profilaktyczne, dzięki którym moglibyśmy w odpowiednim czasie przeciwdziałać zmianom i nieprawidłowościom występującym w naszych organizmach.Jednym z ważniejszych gabinetów, które należy odwiedzać regularnie jest gabinet ginekologiczny. Bez względu na to czy ma być to pierwsza wizyta, czy planujesz lub jesteś w ciąży, czy też obserwujesz niepokojące objawy, czy też po prostu czas na coroczne badania profilaktyczne, nie zwlekaj z wizytą u tego specjalisty. Dobry ginekolog dołoży wszelkich starań, aby wizyta przebiegała w komfortowych warunkach, zadba o twoje zdrowie, odpowie na nurtujące cię pytania, a także doradzi w razie wykazywanych przez ciebie wątpliwości.

Jak wybrać lekarza? Jeżeli będzie to twoja pierwsza wizyta, możesz skorzystać z rady mamy, starszej siostry lub przyjaciółki. Jeżeli natomiast twoja wizyta jest związana z ciążą czy konkretną dolegliwością, sprawdź jakie dodatkowe specjalizacje posiada lekarz, w jakich godzinach ma wizyty, czy gabinet jest blisko twojego miejsca zamieszkania. Ginekolodzy z Centrum Medycznego Balumed posiadają specjalizacje również w dziedzinie położnictwa i perinatologii, co gwarantuje kompleksowy zakres usług i gwarancję wysokiej jakości opieki zdrowotnej na każdym etapie twojego życia. To ważne aby wybrać lekarza, któremu będziesz mogła zaufać na wiele lat.

Czym jeszcze charakteryzuje się dobry ginekolog? Ponieważ badania i profilaktyka w tej dziedzinie medycyny dotyczą bardzo intymnych obszarów naszego życia, przede wszystkim naszego lekarza musimy darzyć zaufaniem.

Dobry ginekolog powinien wyróżniać się wiedzą, wysoką kultura osobistą i życzliwością w stosunku do pacjentki. Powinien również w jasny, zrozumiały sposób tłumaczyć wszelkie zawiłości medyczne oraz chętnie odpowiadać na pytania. Jego pracę z pacjentką powinien rozpocząć dokładny wywiad, a w trakcie leczenia jego obowiązkiem jest poinformować pacjentkę o wszelkich nieprawidłowościach występujących w procesie leczenia, czy prowadzenia ciąży, jak również o wszelkich skutkach proponowanego leczenia. Wybierając lekarza warto skłaniać się w stronę ludzi otwartych, taktownych i profesjonalnych. Ginekolog powinien maksymalnie zrozumieć twoje potrzeby i wychodzić im naprzeciw.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*