Tu jesteś: Dieta w Chorobie

Dieta w Chorobie

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Anemia nie jest stanem, stwierdzanym wyłącznie u osób skrajnie chudych. Nawet otyli pacjenci mogą mieć anemię, która objawia się przede wszystkim niskim poziomem żelaza w organizmie. Dlatego dieta prowadzona w takim przypadku powinna dążyć do uzupełniania tego pierwiastka.

(więcej)

Człowiek zmagający się z nowotworem potrzebuje nie tylko leków i wsparcia najbliższych, ale również odpowiedniej diety. Bez tego elementu powrót do zdrowia może być bardzo utrudniony lub nawet niemożliwy!

(więcej)

Dieta antystresowa

dodał : arti, 12-07-2015

Stres jest nieodłącznym towarzyszem życia niemalże każdego z nas. Żyjemy szybko, wciąż goniąc za karierą i szeroko rozumianym szczęściem. Stresujące sytuacje negatywnie oddziałują na nasz organizm. Można ograniczać taki wpływ dzięki stosowaniu odpowiedniej diety antystresowej.

(więcej)

Żywienie przy refluksie żołądka

dodał : aln, 07-05-2015

Stwierdzony refluks żołądka powinien skłonić pacjenta do radykalnej niekiedy zmiany stylu życia i wprowadzenia odpowiedniej, właściwie zbilansowanej diety. Dzięki racjonalnemu żywieniu oraz przyjmowaniu zaleconych przez lekarza leków, można skutecznie zmniejszać nasilenie objawów choroby refluksowej przełyku i żołądka.

(więcej)

Dieta a żylaki

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 24-06-2013

Żylaki to drażliwy problem kosmetyczny, zwłaszcza w okresie wiosny czy lata, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Modyfikacja codziennych przyzwyczajeń żywieniowych może ten dyskomfort zmniejszyć. Jaki wpływ może mieć dieta na żylaki? Co jeść, by uniknąć żylaków? Dlaczego żyły „nie lubią” soli? Które zioła mogą okazać się pomocne?

(więcej)