Dieta dopasowana do znaku zodiaku

Według astrologii, każdy znak zodiaku ma określone cechy i jego styl życia powinien być do nich przystosowany. Dotyczy to także diety, bo wszystkie znaki mają przypisane grupy produktów, których powinny unikać oraz pokarmy, jakich absolutnie nie powinno zabraknąć na talerzu.Baran

Baran to prawdziwy mięsożerca, a jego posiłki są obfite i bardzo tuczące. W swojej diecie baran powinien ograniczyć przede wszystkim spożycie mięsa i wędlin, a wieprzowinę choć częściowo zastąpić świeższymi rybami. Wskazana jest też większa ilość warzyw oraz więcej gotowanych posiłków.

Byk

Byk jest wielkim koneserem jedzenia, co go często gubi. Byki jedzą za dużo wysokokalorycznych dań i zbyt chętnie sięgają po słodycze, dlatego muszą przede wszystkim ograniczyć wielkość swoich porcji i przestawić się z dań tłustych na potrawy typowe dla kuchni śródziemnomorskiej.

Bliźnięta

Bliźnięta odżywiają się dość niezdrowo. Rzadko gotują, za to chętnie odwiedzają fast foody. Najlepsze dla bliźniąt są dania łatwe w przygotowaniu, ale jednocześnie zdrowe, dlatego idealna jest kuchnia chińska, proste zupy, pieczone chude mięso i warzywa jako przekąski.

Rak

Raki są bardzo podatne na stres i choroby układu krążenia, muszą więc bardzo uważać na dietę. Złym pomysłem są smażone, ciężkie dania, za to jak najczęściej raki powinny jeść warzywa gotowane na parze, ryby, chude mięso. Raki muszą też unikać produktów mlecznych.

Lew

Lwy często bywają głodne pomiędzy posiłkami, co zachęca do szkodliwego podjadania. Lew musi więc przede wszystkim wyrobić w sobie nawyk sięgania po lekkie przekąski, na przykład surowe warzywa. Najlepsze dla lwa są diety oparte na małych, ale często serwowanych porcjach.

Panna

Panny bardzo dbają o zdrowie, unikają śmieciowego jedzenia, ale czasami przesadzają z tym rygorem żywieniowym. Do swojego jadłospisu panny muszą wprowadzić więcej produktów mlecznych, ryb i owoców morza, wskazane jest także większe urozmaicenie codziennych posiłków.

Waga

Waga żyje szybko, przez co zapomina o właściwym odżywianiu, a to kończy się problemami z układem pokarmowym. Pierwszą rzeczą, o jaką musi zadbać waga, to regularność posiłków. Jeśli zaś chodzi o skład jadłospisu, to muszą w nim dominować produkty zbożowe, świeże owoce i zielone warzywa.

Skorpion

Skorpion ma bardzo wrażliwy żołądek i cierpi na niedobory żelaza oraz magnezu. Restrykcyjne diety są dla skorpiona zabójcze, do zrzucenia wagi potrzebne są mu raczej częstsze ćwiczenia na siłowni. Skorpiony powinny jeść dużo jajek, cebuli, wątróbki i szpinaku.

Strzelec

Strzelce jedzą za dużo słodyczy i tłuszczy zwierzęcych, mają też niezdrową skłonność do alkoholu. Ich dieta powinna zawierać dużo produktów bogatych w witaminę C, a więc przede wszystkim warzywa i owoce, głównie te jagodowe.

Koziorożec

Dla koziorożca na talerzu liczy się tradycja, dlatego niektóre posiłki mogą być zbyt ubogie w witaminy oraz wapń. Koziorożce muszą częściej sięgać po sałatki, surówki, ryby i ryż, konieczne jest też zwiększenie ilości nabiału.

Wodnik

Wodnik je zdrowo, chętnie sięga po nowe produkty, ale jego słabością są słodycze. Zagrożeniem dla wodnika są zbyt ubogie porcje, bo może to prowadzić do niedoborów żywieniowych. Ponieważ wodnik je małokaloryczne dania, nie powinien w ciągu dnia omijać żadnego posiłku.

Ryby

Ryby w swojej diecie powinny zmienić przede wszystkim system podawania posiłków. Dla ryb będzie lepiej, jeśli będą jeść częściej, ale za to skromniejsze niż dotychczas porcje.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*