Depilacja mężczyzn

Współczesny mężczyzna jest bardziej zadbany w porównaniu do mężczyzny z przed kilkunastu laty. Dzisiaj już prawie nikogo nie dziwi widok pana odwiedzającego gabinet kosmetyczny.

Panowie pragną podobać się kobietom, a także dla własnego samopoczucia coraz częściej decydują się na różne zabiegi pielęgnacyjne. Do jednych z takich zabiegów należy depilacja, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana jedynie dla kobiet.

Przeprowadzone badania w Europie Zachodniej potwierdziły tezę, że męska depilacja jest coraz bardziej popularną metodą na poprawę wyglądu, która pozwala mężczyźnie uzyskać pewien rodzaj komfortu.

Opinie poszczególnych kobiet i mężczyzn w sprawie wykonywania depilacji u panów są bardzo różne. Duża część pań uważa, że mężczyźni nie powinni pozbywać się owłosienia. Inne z kolei uważają usuwanie zbędnego owłosienia za obowiązek natury higienicznej.

A co o tym sądzą sami panowie? Większość z nich jest za depilacją. Świadczyć o tym mogą przeprowadzone badania. Duża część panów pozbywa się owłosienia z powodów higienicznych. Poza tym dzisiaj panuje moda na gładkie ciało i jest to też jeden z powodów, dla których panowie poddają się depilacji. 

Z jakich części ciała mężczyźni najczęściej usuwają zbędne włosy?

Najczęściej będą to okolice pach, klatki piersiowej, oraz pleców. Zdarzają się również, choć dość rzadko zabiegi depilacyjne wykonywane w miejscach intymnych, oraz golenie nóg.

W ostatnim okresie modne stało się również golenie głów, zwłaszcza przez tych mężczyzn, u których pojawiła się łysina. W tym wypadku górę wziął walor estetyczny.

Sportowcy są tą grupą, która już od dawna usuwa zbędne owłosienie, ponieważ brak włosów pomaga im uzyskać lepsze wyniki sportowe.

Powody dla których powinno się usuwać zbędne owłosienie

Depilacja pod pachami to przede wszystkim poczucie komfortu i zapewnienie odpowiedniej higieny. Wiadomo, że panowie bardziej się pocą, a ich pot jest bardzo intensywny, a obfite owłosienie pod pachami jeszcze bardziej potęguje te działania. Tak więc zachowanie higieny to jeden z podstawowych powodów, dla którego warto jest poddać się depilacji.

Drugim powodem jest walor estetyczny. Zbyt bujne owłosienie nie zawsze wygląda zachęcająco.

Czy miejsca intymne powinny być golone?

Depilowanie miejsc intymnych, również u mężczyzn nie jest nowym zjawiskiem. Już w starożytności Egipcjanie, Grecy i Rzymianie usuwali włoski z tych miejsc. Wyrywali je za pomocą muszli. Był to zabieg niezwykle bolesny. W Polsce nie jest to jeszcze zjawisko zbyt powszechne.

Depilowanie miejsc intymnych związane jest względami estetycznymi, upodobaniami indywidualnymi. Ze względu na fakt, że okolica intymna jest bardzo delikatną częścią ciała przed podjęciem decyzji należy się dokładnie zastanowić. Poza tym włosy u panów dość szybko rosną, a odrastające niezwykle kłują.

Włosy z miejsc intymnych najlepiej jest usuwać w gabinecie kosmetycznym, ponieważ do dyspozycji są metody, które nie są osiągalne w domu. Nie każdy wie, że na te miejsca nie działają skutecznie ani kremy, ani olejki. W domu jedynym zabiegiem jaki można wykonać to golenie, które jest najprostszą i najmniej kosztowną formą.

{:PAGE_BREAK;:}

Klient w gabinecie ma do wyboru następujące metody:

 • depilację laserową (wiązka lasera usuwa włosy razem z cebulkami, zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem, jest to metoda dość kosztowna, ale najbardziej skuteczna, czasami mogą wystąpić efekty uboczne),
 • elektrolizę (polega ona na nakłuwaniu miejsc pod skórą w miejscu powstawania włosów, zabieg nie jest wykonywany w znieczuleniu, jest to najbardziej bolesna metoda),
 • depilację woskiem (na włosy nakłada się rozgrzany wosk trzeba tylko uważać żeby się nie poparzyć).

Metody depilacji

Metod depilacji jest dużo. Zbędne owłosienie można usuwać zarówno w gabinecie kosmetycznym jak również i w domu. W zależności od wyboru miejsca będziemy dysponować różnymi metodami. Ogólnie metody usuwania zbędnego owłosienia można podzielić na:

 • epilację (usuwanie włosów razem z cebulkami, czyli korzeniami),
 • depilację (usuwanie martwej części włosa, które wystają nad powierzchnię skóry).

Depilacja w domu

 • tradycyjna maszynka do golenia (metoda tania, ale mało skuteczna),
 • kremy lub pianki (bardzo wygodny sposób, wystarczy tylko nałożyć krem i odczekać odpowiednią ilość czasu, a następnie szybko zmyć go, włosy zostaną usunięte razem z kremem),
 • depilacja woskiem (zabieg jest bolesny, ponieważ włoski są usuwane razem z cebulkami, włoski nie mogą być dłuższe niż 3 mm).

Depilacja w gabinecie

 • depilacja laserowa,
 • depilacja ultradźwiękami,
 • za pomocą depilatora,
 • depilacja woskiem,
 • depilacja za pomocą pasty cukrowej.

Na rynku znajduje się dużo preparatów, takich jak kremy, balsamy, woski, które pozwalają wykonać zabieg w domu. Niektóre z nich zawierają w swoim składzie substancje spowalniające odrastanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*