Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Pacjenci chorujący na cukrzycę - zwłaszcza typu 1 lub zaawansowaną cukrzycę typu 2, muszą przyjmować domięśniowe iniekcje z insuliny, aby zachować prawidłowy jej poziom w organizmie i nie walczyć z groźnymi dla zdrowia wahaniami cukru. Naukowcy są jednak blisko wynalezienia metody doustnego dawkowania insuliny, w formie pigułek.

(więcej)

Supermolekuła w walce z nowotworami

dodał : aln, 10-07-2018

Nie ustają poszukiwania uniwersalnego leku, który będzie bezpieczny dla pacjentów onkologicznych, ale skutecznie usunie komórki nowotworowe, nie niszcząc przy okazji żadnych zdrowych tkanek. Wydaje się, że lek ten już powstał.

(więcej)

Nowy super lek wprost z ziemi

dodał : marti, 21-03-2018

Na całym świecie wykorzystywane są do leczenia infekcji bakteryjnych przeróżne antybiotyki. Problem w tym, że drobnoustroje chorobotwórcze tak mutują, że stają się wysoce odporne na leczenie antybiotykami. Potrzeba nowych, skutecznych substancji, które pozwoliłyby na skuteczną walkę z bakteriami. Być może odkrycie naukowców zmieni tę sytuację.

(więcej)

Terapia szokowa dla chorujących na raka

dodał : marti, 27-02-2018

Nowatorską, choć niestety kosztowną metodę leczenia nowotworów stosować zaczęli lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, znajdującego się przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Na czym ona polega i jakie rezultaty przynosi w terapii antynowotworowej?

(więcej)

Czy modyfikowanie embrionów człowieka jest etyczne? Czy rzeczywiście naukowcy mają prawo zmieniać coś, co natura daje każdej parze? Okazuje się, że podejmowane są już takie działania, których celem jest wykluczenie poważnych chorób, na jakie chorują już noworodki lub dzieci w łonie matki.

(więcej)