Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Z problemem nietrzymania moczu zmagają się pacjenci w różnym wieku. Nie zawsze ma on łagodny przebieg. U niektórych na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Wówczas konsekwencje odczuwane przez pacjenta są wyjątkowo uciążliwe.

(więcej)

Immunoterapia przełomem w leczeniu raka

dodał : marti, 03-01-2019

Naukowcy nie ustają w poszukiwaniu skutecznych metod leczenia raka. Do praktyki leczniczej i terapeutycznej wprowadzana jest obecnie nowa metoda - immunoterapia chorób nowotworowych. Niewykluczone, że będzie ona przełomem w onkologii.

(więcej)

Pacjenci chorujący na cukrzycę - zwłaszcza typu 1 lub zaawansowaną cukrzycę typu 2, muszą przyjmować domięśniowe iniekcje z insuliny, aby zachować prawidłowy jej poziom w organizmie i nie walczyć z groźnymi dla zdrowia wahaniami cukru. Naukowcy są jednak blisko wynalezienia metody doustnego dawkowania insuliny, w formie pigułek.

(więcej)

Supermolekuła w walce z nowotworami

dodał : aln, 10-07-2018

Nie ustają poszukiwania uniwersalnego leku, który będzie bezpieczny dla pacjentów onkologicznych, ale skutecznie usunie komórki nowotworowe, nie niszcząc przy okazji żadnych zdrowych tkanek. Wydaje się, że lek ten już powstał.

(więcej)

Nowy super lek wprost z ziemi

dodał : marti, 21-03-2018

Na całym świecie wykorzystywane są do leczenia infekcji bakteryjnych przeróżne antybiotyki. Problem w tym, że drobnoustroje chorobotwórcze tak mutują, że stają się wysoce odporne na leczenie antybiotykami. Potrzeba nowych, skutecznych substancji, które pozwoliłyby na skuteczną walkę z bakteriami. Być może odkrycie naukowców zmieni tę sytuację.

(więcej)