Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Padaczka, nazywana również epilepsją, jest chorobą neurologiczną. Choruje na nią około 400 tys. Polaków. Często niestety chorzy nie wiedzą, że mają jeden z typów padaczki. Wkrótce zwykłe badanie krwi może pomóc w trafnym zdiagnozowaniu epilepsji.

(więcej)

 Cukrzyca to ogólnoustrojowa choroba, na którą cierpi około 3 mln osób w Polsce i ponad 420 mln na świecie, choć wielu nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. Choroba ta charakteryzuje się zaburzeniami metabolizmu węglowodanów oraz tłuszczów i białek. Jednym z powikłań cukrzycy mogą być poważne uszkodzenia nerek. Naukowcy z Krakowa opracowali nową metodę, która pozwala wykryć we wczesnym etapie takie uszkodzenia

(więcej)

Apteki internetowe zdobywają rosnącą liczbę klientów. Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się, że kupowanie leków oraz suplementów diety przez internet jest bardzo wygodne i szybkie. Jakie są zalety korzystania z aptek internetowych?

(więcej)

Jakie potrzeby mają seniorzy? Jak poznać potrzeby konkretnego podopiecznego? Dlaczego komunikacja z seniorem jest taka ważna? W jaki sposób opiekun może wspierać psychicznie swojego podopiecznego?

(więcej)

Zły nastrój, wszechogarniające zmęczenie, brak energii do działania? Odczuwasz to na co dzień? Zwykle nienajlepsze samopoczucie i stan zdrowia wiążemy ze stresem, przepracowaniem lub z przeziębieniem, gdy tymczasem winna może być nasza zła dieta. To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy. Sprawdźmy zatem, jak komponować zdrowe i smaczne posiłki dla poprawy swojego samopoczucia i wsparcia całego organizmu.

(więcej)