Tu jesteś: Zdrowe Wiadomości

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Alergia jest nieprawidłową odpowiedzią układu immunologicznego człowieka na potencjalnie kompletnie nieszkodliwy czynnik. W skrajnych przypadkach kontakt z alergenem może wywołać wstrząs anafilaktyczny, który jest śmiertelnie groźny dla człowieka. Z takim niebezpieczeństwem muszą liczyć się alergicy uczuleni na orzeszki ziemne. Już wkrótce może znaleźć się jednak dla takich osób ratunek!

(więcej)

Z problemem nietrzymania moczu zmagają się pacjenci w różnym wieku. Nie zawsze ma on łagodny przebieg. U niektórych na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Wówczas konsekwencje odczuwane przez pacjenta są wyjątkowo uciążliwe.

(więcej)

Immunoterapia przełomem w leczeniu raka

dodał : marti, 03-01-2019

Naukowcy nie ustają w poszukiwaniu skutecznych metod leczenia raka. Do praktyki leczniczej i terapeutycznej wprowadzana jest obecnie nowa metoda - immunoterapia chorób nowotworowych. Niewykluczone, że będzie ona przełomem w onkologii.

(więcej)

Pacjenci chorujący na cukrzycę - zwłaszcza typu 1 lub zaawansowaną cukrzycę typu 2, muszą przyjmować domięśniowe iniekcje z insuliny, aby zachować prawidłowy jej poziom w organizmie i nie walczyć z groźnymi dla zdrowia wahaniami cukru. Naukowcy są jednak blisko wynalezienia metody doustnego dawkowania insuliny, w formie pigułek.

(więcej)

Supermolekuła w walce z nowotworami

dodał : aln, 10-07-2018

Nie ustają poszukiwania uniwersalnego leku, który będzie bezpieczny dla pacjentów onkologicznych, ale skutecznie usunie komórki nowotworowe, nie niszcząc przy okazji żadnych zdrowych tkanek. Wydaje się, że lek ten już powstał.

(więcej)