Czy masaże zlikwidują cellulit?

Cellulit, czyli popularna skórka pomarańczowa, jest problemem milionów kobiet na całym świecie. Skala zjawiska jest tak duża, że istnieje już wiele sposobów, które jakoby są skuteczne w walce z cellulitem. Jednym z nich są masaże antycellulitowe. Pytanie tylko, czy takie masaże na pewno są skuteczne?

Gabinety kosmetyczne i gabinety masażu wykonują masaże antycellulitowe codziennie i widzą u swoich pacjentek efekty. Masażyści są skłonni nawet stwierdzić, że systematyczny, dobrze wykonany masaż, będzie najlepszym sposobem walki z pomarańczową skórką, na pupie, udach czy innych częściach ciała. Istnieje wiele typów masaży, które są skuteczne w pozbywaniu się cellulitu. Zaleca się, aby stosować łącznie z zabiegami masażu odpowiednią dietę i być aktywnym fizycznie, aby na zawsze zlikwidować cellulit.

Samodzielny masaż
Masaż pozwalający na zlikwidowanie tzw. pomarańczowej skóry z ud, bioder, pośladków i brzucha, najwygodniej i najłatwiej będzie wykonać pod prysznicem. Codzienna toaleta może więc stać się okazją do skutecznej walki z cellulitem. Do wykonania masażu zaleca się użycie szorstkiej rękawicy, za pomocą której wykonuje się okrężne ruchy. Masaż rozpocząć powinniśmy od kostek, kierując się w górę nóg. Taki kierunek jest nieprzypadkowy, ponieważ jest on w pełnik zgodny z krążeniem żylnym i limfatycznym. Warto też w trakcie wykonywania takiego masażu polewać skórę z cellulitem na zmianę ciepłą i zimną wodą. Pobudzi to krążenie w skórze. Masaż można rozpocząć od delikatnego głaskania ciała, a zakończyć na dynamicznym ugniataniu.
Samodzielny masaż antycellulitisowy można wykonać też przy użyciu masażera i olejków eterycznych, albo na sucho, korzystając ze szczotki do masażu ciała.

Po wykonaniu masażu, dla wzmocnienia efektów, zaleca się wysuszenie ciała i wklepanie w nie kremu antycellulitowego. Dzięki temu skóra stanie się bardziej jędrna, sprężysta i gładka.
Wśród innych „narzędzi” i akcesoriów, jakie można wykorzystać do samodzielnego masażu nakierowanego na pozbycie się cellulitu, wymienia się:
•    Szorstkie rękawice,
•    Szczotki,
•    Szorstkie gąbki,
•    Kostki lodu,
•    Bańki chińskie-elektroniczne aparaty do masażu.

Masaż w salonie
W licznych salonach kosmetycznych i gabinetach masażu, wykonywane są zabiegi antycellulitowe, w tym masaże. Są one dosyć kosztowne, ale za to klientka otrzymuje wysoką jakość usługi. Masaż będzie skuteczniejszy również wtedy, gdy do jego wykonania zostaną zastosowane odpowiednie urządzenia.

Masaże jak najbardziej są w stanie zlikwidować cellulit, ale ich skuteczność wzrasta, jeśli skórka pomarańczowa nie jest mocno rozwinięta. W takich przypadkach konieczne jest dodatkowe zastosowanie diety i ćwiczeń, a kuracja masażami musi trwać wystarczająco długo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*