Czy makijażem można zatuszować trądzik? Czyli co warto wiedzieć o makijażu kryjącym

Wiele kobiet – niezależnie od wieku – zmaga się z niedoskonałościami i problemami skórnymi. Czasem problem jest niewielki i na twarzy widnieją jedynie pojedyncze pryszcze. Jednak jak sobie poradzić, kiedy cała twarz pokryta jest trądzikiem? Na pewno niezbędna jest właściwa pielęgnacja, a czasem nawet doustne stosowanie leków. Przyda się również sztuka prawidłowego nakładania makijażu. Dowiedz się, jak wykonać makijaż kryjący, aby twarz wyglądała pięknie i naturalnie.

Podstawa makijażu – podkład kryjący

Jeśli chcesz skutecznie zakryć trądzik, musisz wykonać makijaż warstwowy. W przypadku dużej ilości pryszczy na twarzy powinnaś najpierw zastosować korektor do twarzy. Kosmetyk ten powinien być w kolorze zielonym, aby dobrze wyrównać koloryt cery. Za pomocą gąbeczki delikatnie rozprowadź preparat na całej twarzy. Jeśli zmagasz się jedynie z pojedynczymi zaskórnikami (np. na nosie), wystarczy, że nałożysz gęsty korektor na konkretne miejsca ich występowania.

Kolejnym krokiem w makijażu kryjącym jest aplikacja odpowiedniego podkładu matującego. Jak najlepiej nakładać go na cerę z problemami? Poczekaj aż korektor wyschnie i nałóż cienką warstwę podkładu za pomocą opuszków palców lub miękkiej gąbeczki. W przypadku bardziej widocznych defektów nanieś dodatkową warstwę i wklep ją w dane miejsce. Kupując podkład, zwróć uwagę na jego konsystencję. Proponowany podkład Vichy jest idealny do skóry z defektami – bardzo dobrze kryje, ale jednocześnie jest lekki, nie tworzy efektu maski, a także nie zostawia tłustych plam. Dodatkowo bardzo długo zapewnia wzorowe krycie. Taki podkład to podstawa udanego makijażu i prawdziwy ratunek dla cery trądzikowej. Produkt ten daje całkowicie matowy efekt, dlatego nie musisz na koniec aplikować pudru sypkiego. Unikniesz tym samym wysuszenia twarzy i jej sztucznego wyglądu.

Pamiętaj!

Zanim podejmiesz próbę ukrycia trądziku za pomocą makijażu kryjącego, musisz skonsultować się z dermatologiem. Może okazać się, że Twoje problemy skórne nie powinny być traktowane korektorem czy podkładem. Pamiętaj także o doborze odpowiednich kosmetyków, które będą specjalnie przeznaczone do skóry z problemami i nie zatkają porów.

Makijaż oczu i ust

1. Jeśli masz twarz pokrytą trądzikiem, powinnaś pomyśleć również o wyeksponowaniu ust bądź oczu – odwróci to uwagę od niedoskonałości cery. Dodatkowo możesz musnąć twarz odrobiną różu – w ten sposób dodasz jej promienny wygląd.

2. Jeśli jesteś właścicielką dużych oczu, podkreśl je! Porządnie wytuszuj rzęsy i nałóż ciemniejszy cień do powiek. Równie efektownie będzie wyglądać gruba kreska na górnej powiece. Do wykonania makijażu ust użyj mocnej szminki. Staraj się unikać czerwieni – podkreśli ona tylko podrażnioną twarz. Jeśli masz wypryski w okolicach brody, wybierz pomadkę w neutralnym kolorze, np. jasnego beżu. Dzięki tym trikom z łatwością odwrócisz uwagę od nie do końca doskonałej twarzy.

3. Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami twarzy czy trądzikiem, nie zapominaj o prawidłowym oczyszczaniu i złuszczaniu cery! Nieleczony problem może się nasilić, a poważne problemy skórne nie powinny być kryte makijażem. Dla pewności używaj sprawdzonych kosmetyków hipoalergicznych. Całą ich gamę znajdziesz na stronie internetowej:  http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*