COFFECORN

  • Postać: 12 tabl. Coffecorn mite oraz Coffecorn forte
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria: Przeciwbólowe

Wskazania COFFECORN

Preparat wskazany jest przy atakach migrenowych w początkowej fazie, migrenie właściwej, bólach głowy o naczyniowej i nerwicowej genezie, które wywołane zostały zmęczeniem przewlekłym lub są następstwem napięć o charakterze emocjonalnym. Wskazany również przy bólach głowy po nakłuciach i znieczuleniach dokanałowych, po pneumoencefalografii.

Działanie COFFECORN

Preparat wykazuje właściwości synergiczne kofeiny oraz ergotaminy. Ergotamina bezpośrednio działa kurcząco na naczynia krwionośne, natomiast kofeina tonizuje naczynia, sprawia że szybsza staje się akcja serca, a zwiększeniu ulega siła skurczu mięśnia sercowego. Ponadto ogranicza właściwości toksyczne ergotaminy. Lek Łagodzie bóle migrenowe oraz ogranicza wrażenie tętnienia śródczaszkowego.

Dawkowanie COFFECORN

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
COFFECORN MITE:
– w przypadku dorosłych przy napadach migrenowych na początku zaleca się 3-4 tabl., później 1-2 tabl. przyjmowane w odstępie 1-2 godzin aż do ustąpienia ataku, nie zażywać więcej niż 8 tabl.24h
– w przypadku dzieci na początku ataku zaleca się 1-2 tabl., a potem co 30 minut 1 tabl., pamiętając o tym że nie należy przyjmować więcej niż 6 tabl./24h
COFFERON FORTE:
– w przypadku osób dorosłych zaleca się na początku ataku migrenowego 1-2 tabl., później w odstępach 30 minutowych po 1 tabl., nie należy zażywać więcej niż 4 tabl./24h.
 

Przeciwwskazania COFFECORN

– obserwuje się mdłości, rzadko torsje