Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zgaga

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Naturalne środki na zgagę

dodał : aln, 05-10-2015

Zgaga to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość. W aptekach nie brakuje specyfików łagodzących te objawy, zanim jednak sięgniemy po farmaceutyki, warto spróbować domowych sposobów radzenia sobie ze zgagą.

(więcej)

Dlaczego warto leczyć przewlekłe zapalenie zatok?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 16-09-2013

Zapalenie zatok to dość często spotykana dolegliwość. Zazwyczaj jest to problem sezonowy, ale dla niektórych zapalenie zatok to bardzo częste zjawisko, które bez odpowiedniego leczenia może być niebezpieczne w skutkach. Powikłania przewlekłego zapalenia zatok mogą bowiem doprowadzić do wywołania zapalenia opon mózgowych.

(więcej)

Helikobakter Pyroli - czym jest?

dodał : aln, 22-01-2012

Choroby układu pokarmowego są coraz bardziej powszechne w społeczeństwie całego świata. Stres, zła dieta, spożywanie posiłków w biegu, to wszystko powoduje, że spora część ludności ma problemy z żołądkiem i ogólnie z układem pokarmowym. Jednym z powodów tychże kłopotów jest tzw. Helicobacter pylori.

(więcej)

Zgaga, czym jest i jak jej zapobiegać?

dodał : sofista, 30-03-2011

Według statystyk, zgada każdego dnia dokucza nawet co dziesiątemu człowiekowi. Zgaga to dokładnie pieczenie, które odczuwalne jest w przełyku, zaraz po spożyciu posiłku. Ból odczuwalny może być w nadbrzuszu, ale również może on promieniować choćby do szyi, krtani czy też gardła. Statystyki mówią, że co piąta osoba narzeka na problem zgagi, przynajmniej raz w tygodniu. Zgaga wynika najczęściej z oddziaływania kwaśnej treści żołądkowej na błonę śluzową przełyku. Niemniej jednak zgaga może jedynie towarzyszyć i wynikać z innej dolegliwości np. chorób serca, przepony, przełyku czy też aorty.

(więcej)

Dieta w chorobie refluksowej przełyku

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 09-11-2010

W tym artykule przedstawię naszym czytelnikom zestaw reguł, do których powinna dostosować się każda osoba chora na refluks przełykowy. Dotyczyć będą nie tylko tego, co wolno jeść a czego nie, ale również pewnych zmian w naszym stylu życia.

(więcej)