Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Co zrobić, jeśli mamy zawał?

dodał : marti, 31-08-2015

Zawał mięśnia sercowego dopada nas z reguły niespodziewanie. To bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, trudno więc zachować w takiej chwili zimną krew. Co jednak należy zrobić, by zwiększyć swoje szanse na uratowanie do czasu przyjazdu pogotowia?

(więcej)

Objawy zwału serca - jak je rozpoznać?

dodał : aln, 02-03-2015

Zawał serca, czyli czasowe niedokrwienie mięśnia sercowego na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej, która odpowiada za doprowadzenie krwi do tego organu, może dawać wiele różnych objawów. Niektóre z nich są niespecyficzne i trudno je powiązać z możliwym atakiem serca u pacjenta.

(więcej)

Terapia komórkowa po zawale serca

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 10-06-2013

Choroba niedokrwienna serca i wynikający z niej zawał stanowią drugą co do częstości chorobę układu krążenia. Możliwości terapeutyczne tego schorzenia są ograniczone i nie zawsze skuteczne. Czym jest medycyn regeneracyjna? Jaki związek ma ona z zawałem serca?

(więcej)

Ból w klatce piersiowej - dlaczego serce boli?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 03-06-2013

Prawie każdy z nas doświadczył w życiu dyskomfortu w klatce piersiowej i najadł się nie lada strachu, bo pierwsza myśl w takich przypadkach u wszystkich jest taka sama- zawał serca! Czy jednak każdy ból w klatce piersiowej to ból serca? Co może być przyczyną bólu w klatce piersiowej? Dlaczego serce może boleć? Co zrobić, gdy odczuwamy ból w klatce piersiowej?

(więcej)

Dławica Prinzmetala (dłąwica odmienna)

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 31-12-2012

Ból w klatce piersiowej, zwłaszcza zamostkowy, jest objawem, które wszyscy się boimy, bowiem jest niezmiennie kojarzony z zawałem mięśnia sercowego, ale czy słusznie? Nagły, silny ból w klatce piersiowej- czy zawsze należy myśleć o zawale? Czy każdy ostry zespół wieńcowy to zawał? Czy papieros może mieć związek z bólem klatce piersiowej?

(więcej)