Tu jesteś: Porady zdrowotne

WZW B

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

WZW B- czy zawsze musi być żółtaczka?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 03-12-2012

Często słyszymy określenia „żółtaczka zakaźna” albo „żółtaczka wszczepienna”, nie do końca wiedząc czym jest to schorzenie i z jakimi konsekwencjami się wiąże. Przyczyną takiego stanu są wirusy hepatotropowe, to znaczy „ukierunkowane” na wątrobę, przenoszone drogą krwi, do których należy między innymi wirus HBV, wywołujące wirusowe zapalenie wątroby.

(więcej)

Czym może skutkować przewlekłe WZW B?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 23-08-2013

O wirusach hepatotropowych, takich jak HBV, wiemy już coraz więcej, także w kwestii ewentualnych powikłań. Wraz z wiedzą na temat konsekwencji, rośnie ludzka świadomość o tym, jak istotna jest profilaktyka tych zakażeń. Kiedy mówimy o przewlekłym WZW B? Czym grozi przewlekłe WZW B? Czy z przewlekłym WZW B można normalnie żyć?

(więcej)

Kto powinien obowiązkowo szczepić się przeciw WZW B?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 24-06-2013

Profilaktyka zdrowotna ostatnimi czasy zyskuje na popularności i coraz chętniej szczepimy się przeciw różnym chorobom. Warto się zorientować, komu przysługują bezpłatne wakcynacje i na czym one polegają. Czym jest szczepionka przeciw WZW B? jak podaje się tą szczepionkę? Czym różnią się szczepienia obowiązkowe od zalecanych? Kogo obowiązkowo szczepi się na WZW B? Jak sprawdzić, czy szczepionka na nas działa? Komu zaleca się szczepienie przeciw WZW B? Czy kobiety w ciąży przed cięciem cesarskim mogą się zaszczepić? Czy szczepienie daje 100% skuteczności? Czy ta szczepionka jest bezpieczna?

(więcej)