Tu jesteś: Porady zdrowotne

Reumatyzm

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 27-11-2012

Ból i uczucie wykręcania stawów w związku ze zmianą pogody lub zniekształcenia stawów w podeszłym wieku niekoniecznie muszą być zmianami naturalnie pojawiającymi się wraz z upływającymi latami. Mogą stanowić objawy poważnej ogólnoustrojowej choroby prowadzącej do niebezpiecznych konsekwencji.

(więcej)

Reumatyzm - objawy, przebieg, leczenie

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 23-11-2012

 Reumatyzm to termin potoczny odnoszący się do schorzeń określanych fachowym terminem: choroby reumatyczne. Do tego działu zalicza się ponad 200 chorób. Wspólnym mianownikiem dla większości z nich jest jednak szereg dolegliwości związanych z układem kostno-stawowym. Choroby te mogą stanowić bardzo duże obciążenie dla organizmu i być przyczyną wielu wyrzeczeń oraz ograniczeń.

(więcej)

Reumatyzm objawiający się bólem stawów w całym ciele najczęściej dotyczy osób dorosłych. Nie oznacza to jednak, że osoby młode, czy nawet dzieci nie chorują na to schorzenie. Według Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej, ponad 300 tys. Polaków, w tym osób młodych, cierpi na choroby reumatyczne. Rocznie w kraju na leczenie tych schorzeń wydaje się ponad 2 mld zł, z czego aż 60 proc. pokrywają sami pacjenci.

(więcej)