Tu jesteś: Porady zdrowotne

Refluks

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Refluks u dzieci

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 24-05-2013

Każdy wie, czym jest nieprzyjemne uczucie pieczenia za mostkiem po obfitym posiłku. Czy to, co u nas jest patologią, u dzieci może stanowić zjawisko fizjologiczne? Czym jest refluks? Czy refluks i choroba refluksowa to synonimy? Jak może przebiegać choroba refluksow przełyku? Z czym można pomylić refluks u dzieci? W jaki sposób rozpoznaje się chorobę refluksową? Na czym polega leczenie refluksu? Co może go nasilać?

(więcej)

Helikobakter Pyroli - czym jest?

dodał : aln, 22-01-2012

Choroby układu pokarmowego są coraz bardziej powszechne w społeczeństwie całego świata. Stres, zła dieta, spożywanie posiłków w biegu, to wszystko powoduje, że spora część ludności ma problemy z żołądkiem i ogólnie z układem pokarmowym. Jednym z powodów tychże kłopotów jest tzw. Helicobacter pylori.

(więcej)

Dieta w chorobie refluksowej przełyku

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 09-11-2010

W tym artykule przedstawię naszym czytelnikom zestaw reguł, do których powinna dostosować się każda osoba chora na refluks przełykowy. Dotyczyć będą nie tylko tego, co wolno jeść a czego nie, ale również pewnych zmian w naszym stylu życia.

(więcej)

Refluks przełykowy - poznaj wroga i naucz się, jak z nim żyć

dodał : mrg Agnieszka Wojtala, 31-10-2010

Refluks przełykowy to bez wątpienia choroba określana mianem chorób XXI wieku. Czy to oznacza, że kilkadziesiąt lat temu ten problem nie istniał? Oczywiście, że istniał - nasi dziadkowie również cierpieli z powodu choroby refluksowej przełyku, tylko że w obecnych czasach, kiedy nie wiele osób zwraca uwagę na to co je, jak je i jak żyje ten problem zdrowotny zyskał wielką ,,popularność’’.

(więcej)