Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Jak leczyć przeziębienie w ciąży?

dodał : aln, 20-10-2015

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety i rządzi się swoimi prawami. Przyszła matka powinna uważać na to co je i jakie leki przyjmuje. Każdy medykament przyjmowany okresowo przez ciężarną powinien być konsultowany z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.

(więcej)

Czym jest paragrypa?

dodał : olecki, 12-01-2015

W sezonie jesienno-zimowym występują w Polsce zmasowane przypadki zachorowania na grypę. Niektórzy pacjenci zjawiają się jednak w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu z objawami jeszcze nie grypy, a tzw. paragrypy. Czym ona jest i co odróżnia ją od właściwego schorzenia?

(więcej)

Jak odróżnić kaszel mokry i suchy?

dodał : aln, 11-01-2015

Przeziębieniu, wszelkiego rodzaju infekcjom i grypie, może towarzyszyć jeden z najbardziej charakterystycznych dla chorujących objawów - kaszel. Wyróżnić można generalnie dwa typy kaszlu - kaszel mokry i kaszel suchy.

(więcej)

Czy bańki pomagają na przeziębienie?

dodał : aln, 28-10-2012

Technika leczenia przeziębienia przy użyciu szklanych lub gumowych baniek jest znana w Polsce od lat. Mimo, że pojawiły się nowoczesne metody leczenia, to i tak wielu z nas ucieka się do stawiania baniek, aby pozbyć się uciążliwej grypy, czy ostrych infekcji dróg oddechowych.

(więcej)

Jak pozbyć się kataru - sposoby

dodał : aln, 21-12-2011

Mamy jesień, a zima powita nas niebawem. Akurat tym porom roku towarzyszą liczne przeziębienia. Wiele osób dopada kaszel i katar. Są to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, zwłaszcza katar. Jak należy z nim postępować, aby przeszedł jak najszybciej i najmniej boleśnie?

(więcej)