Tu jesteś: Porady zdrowotne

Prostata, przerost prostaty

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Przerost prostaty - przyczyny i objawy

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 20-12-2012

Częste i długie oddawanie moczu w ciągu dnia, nieprzespane noce z powodu ciągłego parcia na pęcherz czy oddawania moczu kroplami to znajomo brzmiące objawy dla wielu mężczyzn. Czy powiększona prostata jest chorobą czy też fizjologicznym następstwem starzenia się organizmu? Czy może odpowiadać za bezpłodność? Czy prowadzi do raka?

(więcej)

Diagnoza nowotworu, czyli raka u każdego pacjenta wywołuje ogromny szok i poczucie bezsilności. Nagle cały świat załamuje się i pacjent nie wie, jak ma wybrnąć z tej niełatwej sytuacji. Należy zacząć się leczyć, ale niekoniecznie terapia może okazać się w pełni skuteczna. Najlepiej by było działać profilaktycznie, aby nie dopuszczać do powstawania nowotworów. Niestety, w Polsce wiele osób nie poddaje się profilaktycznym badaniom. Między innymi ta sytuacja odnosi się do mężczyzn, którzy z różnych przyczyn nie badają prostaty.

(więcej)

Powiększony stercz może generować szereg uciążliwych objawów. W celu ich wyeliminowania konieczna jest wstępna weryfikacja nasilenia dolegliwości, by zakwalifikować chorego do odpowiedniej terapii. W tym celu konieczna jest szeroka diagnostyka. Jednak, czy każdą powiększoną prostatę trzeba leczyć?

(więcej)

Leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego - tabletki czy operacja?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 01-02-2013

Powiększona prostata odpowiada za szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Po całej gamie diagnostycznej nadchodzi decyzja – czy trzeba leczyć powiększoną prostatę? Jak wygląda terapia rozrostu stercza? Czy w grę wchodzi tylko operacja? Jakie są możliwości lecznicze tego schorzenia?

(więcej)

Gdy w łagodnym rozroście prostaty nie pomagają tabletki- zabieg czy operacja?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 18-01-2013

Jakie są możliwości leczenia powiększonego gruczołu krokowego w przypadku nieskuteczności długotrwałej terapii farmakologicznej? Jak dokonać wyboru między operacja a zabiegiem? Kto powinien o tym zadecydować- lekarz czy chory?

(więcej)