Tu jesteś: Porady zdrowotne

Nowotwory

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Diagnoza nowotworowa wydaje się dla wielu chorych wyrokiem śmierci. Nie wierzą w to, że akurat ich terapia przyniesie całkowite wyleczenie i przedłużenie życia. Negatywne nastawienie do leczenia nowotworów jest czynnikiem utrudniającym uzyskanie dobrych efektów terapii. W jego zmianie może pomóc psychoonkolog. Kto powinien szukać u niego pomocy?

(więcej)

Podstępny nowotwór - rak jelita grubego

dodał : marti, 24-02-2016

Nowotwory nie zawsze dają objawy w początkowej fazie swojego rozwoju, dlatego ich leczenie jest tak trudne. Szczególnie zdradliwy jest nowotwór jelita grubego, który jest wykrywany najczęściej dopiero wtedy, gdy szanse na wyleczenie są niewielkie.

(więcej)

Brachyterapia w raku prostaty

dodał : aln, 20-11-2014

Rak prostaty wykrywany jest najczęściej w zaawansowanym stadium i wymaga interwencji chirurgicznej. W zastosowaniu w leczeniu raka prostaty są jednak i bezpieczniejsze metody terapeutyczne, do których zalicza się brachyterapię HDR.

(więcej)

Terapia Gersona czyli leczenia raka i chorób przewlekłych

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 10-05-2013

Metoda Gersona to metoda leczenia oparta na naturalnych składnikach. Co więcej to cała filozofia życia. Osoba, która wybiera tę metodę leczenia musi oddać się jej w całości. Tylko takie oddanie się sprawie sprzyja wyzdrowieniu.

(więcej)

Rak jajnika to jeden z tych nowotworów, który przez długi czas nie daje o sobie znać. Często jest wykrywany w bardzo zaawansowanym stadium. Jakie są wtedy możliwości jego leczenia? Program „Jestem przy Tobie” wspiera kobiety z nowotworami narządów rodnych i ich bliskich. O nową metodę leczenia zaawansowanego raka jajnika – chemioterapię w hipertermii, zapytaliśmy prof. dr hab. med. Beatę Śpiewankiewicz, Kierownika Kliniki Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Warszawie.

(więcej)