Tu jesteś: Porady zdrowotne

Migrena

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Czy dzieci mogą chorować na migrenę?

dodał : marti, 01-09-2015

Osoby cierpiące na migrenę często przyznają, że pierwsze takie dolegliwości zaczęły odczuwać jeszcze w okresie dziecięcym. Jednak przypadłość ta u najmłodszych pacjentów objawia się trochę inaczej niż u dorosłych, choć przyczyny powstawania migreny są dokładnie takie same.

(więcej)

Nowy trop w teorii powstawania migren

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 10-07-2013

W Rzeczpospolitej w artykule ,,Nieznośny banalny ból głowy’’ przedstawiono najnowsze odkrycia brytyjskich naukowców w dziedzinie badania bólu głowy jakim jest migrena.

(więcej)

Ból głowy - jak wygląda napad migreny?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 08-03-2013

Często, narzekając na bóle głowy, mówimy, że mamy migrenę. Czym jest ból głowy, każdy wie, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wygląda napad prawdziwej migreny? U kogo występuje znamiennie częściej? Czy może przypominać udar mózgu?

(więcej)

Leczenie migreny

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 08-02-2013

Jak walczyć z uporczywym bólem głowy? Czy istnieją farmakologiczne metody zapobiegania mu? Jak przetrwać napad? Czy można zlikwidować objawy towarzyszące? Co zrobić w czasie ciąży?

(więcej)

Migrena - czy można z nią walczyć?

dodał : Agnieszka Wojtala, 31-05-2010

Migrena należy do samoistnych bólów głowy i występuje najczęściej u kobiet. Bez wątpienia jest również chorobą mającą podłoże genetyczne. Coraz częściej lekarze zauważają, iż osoby cierpiące na migrenę są coraz to młodsze.

(więcej)