Tu jesteś: Porady zdrowotne

Jaskra

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Jaskra diagnoza

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 23-12-2012

Jaskra to niezwykle podstępna choroba, która wykryta zbyt późno sprawia wiele kłopotów i utrudnia życie. Dlatego też, gdy ma się jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinowactwo genetyczne, zimne dłonie, stopy, pali się papierosy, żyje w ciągłym stresie powinno się zgłosić do okulisty, aby przejść odpowiednie badania.

(więcej)

Laseroterapia w jaskrze

dodał : aln, 06-11-2014

Leczenie jaskry pozwala na skuteczne zahamowanie uszkodzenia nerwu wzrokowego i poprawę jakości widzenia u pacjenta. Najnowocześniejsze kliniki stosują laseroterapię w leczeniu jaskry, co pozwala uchronić chorych przed nieodwracalną ślepotą.

(więcej)

Jaskra bez tajemnic

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 15-05-2013

Jaskra to aktualnie jedna z głównych przyczyn ślepoty na świecie, również w krajach rozwiniętych. Czym jest ta choroba oczu? Jak często występuje? U kogo może się pojawić? Co sprzyja jej rozwojowi? Jak rozpoznać jaskrę? W jaki sposób można ją leczyć? Czy można jej uniknąć?

(więcej)

Jaskra - podstępny problem?

dodał : aln, 06-08-2012

Jaskra to bardzo często występująca choroba na całym świecie. Najgorsze w tej chorobie jest to, że jednoznaczne objawy pojawiają się kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana, a utrata wzroku jest nie do zatrzymania. Dlatego też warto jest raz na jakiś czas odwiedzić okulistę, aby w porę zauważyć jej rozwój.

(więcej)