Tu jesteś: Porady zdrowotne

Hemoroidy

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Na czym polega skleroterapia?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 28-10-2013

Skleroterapia to jedna z metod leczenia żylaków. Zazwyczaj stosuje się ją do leczenia żylaków na nogach, ,,pajączków’’ ale również w przypadku hemoroidów. Metoda jest bezbolesna i można ją wykonać w zasadzie w każdym gabinecie chirurga naczyniowego. Dobrze wykonana skleroterapia poprawia wygląd skóry i stan zdrowia, a w przypadku hemoroidów ogranicza rozwój choroby.

 

(więcej)

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 07-10-2013

Żylaki odbytu są krępującą i niebezpieczną dla zdrowia dysfunkcją organizmu, z którą trzeba walczyć niejednokrotnie przez dłuższy czas. Zarówno hemoroidy jak i żylaki nóg powinny podlegać kontroli lekarskiej, gdyż ich zaniedbanie może doprowadzić do licznych powikłań i chorób. Jedną z technik stosowanych do leczenia hemoroidów jest metoda Barrona.

(więcej)

Na czym polega laserowe usuwanie hemoroidów?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 06-09-2013

Hemoroidy to żylaki odbytu, które pozostawione bez leczenia mogą skutkować zaostrzeniem się stanu chorobowego i przyczynić się do powstania groźnych dla życia zmian. Dlatego też warto, już we wczesnym stadium rozwoju hemoroidów, zająć się nimi i w profesjonalny sposób je usunąć. Jedną z takich metod jest laserowe usuwanie hemoroidów.

 

(więcej)

Instrumentalne i operacyjne metody leczenia hemoroidów

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 30-08-2013

 Hemoroidy to tak zwane guzki krwawnicze, z którymi ma do czynienia wiele osób. Jest to schorzenie, które należy kontrolować i leczyć. Jeśli zawodzą metody tradycyjne takie jak stosowanie leków doustnych i miejscowych należy rozważyć możliwość skorzystania z rozwiązania chirurgicznego lub instrumentalnego. Są to metody, które wymagają ingerencji lekarskiej z zewnątrz, ale warto się im przyjrzeć, aby mieć obraz wszystkich możliwości wykorzystywanych do walki z hemoroidami.

(więcej)

Hemoroidy - czas na operację

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 16-07-2013

Każdy kto ma hemoroidy, wie jaki to uciążliwy problem. Często zamiast leczyć hemoroidy staramy się tylko złagodzić objawy im towarzyszące, czyli świąd, pieczenie, ewentualnie podkrwawianie. Kiedy jednak hemoroidy wymagają operacji? Do czego może doprowadzić zaniedbanie w leczeniu hemoroidów? Jak można sobie pomóc?

(więcej)