Tu jesteś: Porady zdrowotne

Grypa

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Jak rozpoznać grypę bostońską?

dodał : marti, 14-12-2015

Choroba bostońska daje objawy bardzo podobne do ospy wietrznej, dlatego łatwo te schorzenia pomylić. I przy bostonce, i przy ospie pojawia się charakterystyczna wysypka, jednak są one wywoływane przez inne wirusy. Na szczęście są też wyraźne różnice w objawach, dzięki którym można prawidłowo zdiagnozować grypę bostońską.

(więcej)

Czy warto szczepić się na grypę?

dodał : marti, 17-11-2015

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że co roku na grypę zapada około 100 milionów ludzi na całym świecie. Z uwagi na powikłania pogrypowe lub bagatelizowanie objawów schorzenia, umiera od 500 tysięcy do 1 miliona osób. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, lekarze zachęcają do szczepień przeciwko wirusowi grypy - w szczególności dla małych dzieci oraz dla osób w podeszłym wieku. Czy jednak warto?

(więcej)

Szczepionka przeciw grypie - niedoceniona oręż w walce z grypą

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 29-01-2013

W Polsce cięgle niewiele osób szczepi się na grypę. W naszym kraju rozpoczyna się nawet po cichu kampania sugerująca, że w ogóle szczepienia są złe. Dlatego też młode mamy z premedytacją nie stawiają się na szczepienia ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi. Myślę, że jak tak dalej pójdzie to wrócą do nas stare, wydawałoby się zapomniane i opanowane kiedyś ciężkie choroby zakaźne.

(więcej)

Jak się nie dać grypie?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 11-01-2013

W okresie jesienno-zimowym oraz wczesno wiosennym mamy do czynienia ze wzrostem zachorowań wirusowych i bakteryjnych. Każdy z tych chorób jest uciążliwa i często ,,powala nas z nóg’’. Co więc zrobić, aby grypa nas nie dopadła?

(więcej)

Jak pozbyć się kataru - sposoby

dodał : aln, 21-12-2011

Mamy jesień, a zima powita nas niebawem. Akurat tym porom roku towarzyszą liczne przeziębienia. Wiele osób dopada kaszel i katar. Są to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, zwłaszcza katar. Jak należy z nim postępować, aby przeszedł jak najszybciej i najmniej boleśnie?

(więcej)