Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Dławica podczas wysiłku - czym są mostki mięśniowe?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 20-05-2013

Ból w klatce piersiowej zawsze jest zjawiskiem niepokojącym, skłaniającym do złożenia wizyty kardiologowi. Zwykle spodziewamy się choroby niedokrwiennej serca na tle miażdżycy, więc nietuzinkowe rozpoznania często nas zaskakują. Czym jest mostek mięśniowy? Czym skutkuje ich obecność? Jakie konsekwencje dla pracy serca mogą mieć mostki mięśniowe? Jak rozpoznać dławicę spowodowaną mostkami mięśniowymi? W jaki sposób można leczyć taką postać dławicy?

(więcej)

Jak wygląda ból dławicowy?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 29-04-2013

Każdy ból w klatce piersiowej przywodzi na myśl ból związany z zawałem serca. Niedokrwione serce boli dosyć charakterystycznie. Czym jest ból dławicowy? Jak może dojść do niedokrwienia mięśnia sercowego? Jak i gdzie boli „ból dławicowy? Jak długo może boleć niedokrwione serce?

(więcej)

Sercowy zespół X - dławica kobiet

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 11-04-2013

Choroba niedokrwienna mięśnia sercowego kojarzy się prawie wyłącznie z chorobą wieńcową. Nie zawsze jednak ból serca wynika z miażdżycy tętnic go odżywiających. Czym jest sercowy zespół X? Dlaczego nazywany jest „dławicą kobiet”? Jak przebiega sercowy zespół X? Jak go rozpoznać? W jaki sposób można go leczyć? Jak ta choroba rokuje?

(więcej)

Dławica Prinzmetala

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 17-10-2012

Dławica Prinzmetala to rodzaj choroby niedokrwiennej serca charakateryzującej się występowaniem zespołu dolegliwości bólowych wywołanych skurczem tętnicy wieńcowej. Jest to choroba bardzo męcząca a bez wdrożenia odpowiedniego leczenia jets niezbezpieczna dla życia człowieka.

(więcej)