Tu jesteś: Porady zdrowotne

Depresja

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Zioła od wieków wykorzystywane są w medycynie naturalnej i stanowią alternatywę dla chemicznych farmaceutyków. Istnieją również antydepresanty pochodzenia roślinnego. Jaka jest ich skuteczność działania?

(więcej)

Czym jest depresja młodzieńcza?

dodał : artek, 15-06-2015

Schorzenia natury psychicznej w równej mierze mogą dotyczyć osób dorosłych i dojrzałych, jak i młodzież, a nawet dzieci. Podobnie jest w przypadku depresji, dlatego psychiatrzy i psycholodzy wyszczególniają jej młodzieńczą odmianę. Depresja jest generalnie chorobą, której towarzyszy permanentne, dominujące obniżenie nastroju, utrudniające prowadzenie normalnego życia.

(więcej)

Depresja - czy istnieje profilaktyka depresji?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 25-01-2013

Obniżony nastrój, jesienne przygnębienie, bezsenność – objawy przepracowania, stresu czy być może choroby? Czy łatwo rozpoznać depresję? W jaki sposób może się maskować? Jak zapobiec jej ponownemu wystąpieniu?

(więcej)

Leczenie depresji

dodał : sofista, 01-06-2011

Depresja to problem, który dotyczy milionów ludzi, aczkolwiek w wielu przypadkach nawet specjaliści mają problem z rozpoznaniem, czy dany pacjent cierpi na depresję. Najczęściej depresję utożsamiamy z ogólnym przygnębieniem, nieszczęściem, niską samooceną i ogólnym narzekaniem na życie. Pamiętajmy jednak, że większość z nas podczas wizyty u lekarza nie daje po sobie poznać przygnębienia. Nakładamy wtedy pewnego rodzaju maskę, co nie jest odpowiednie, ponieważ lekarz nie ma możliwości postawienia trafnej diagnozy.

(więcej)

Depresja leczona i nieleczona

dodał : aln, 20-01-2010

Depresja to choroba, która dotyka, jak donoszą statystyki, co 10-tą kobietę i co 20-tego mężczyznę, ale większość osób, nie usiłuje sobie z nią w żaden sposób radzić. Według najnowszych wyników badań, ponad 80% osób z wyraźnymi objawami depresji nie szuka pomocy u specjalisty. Dzieje się tak, dlatego, że targa nimi wstyd i obawa przed napiętnowaniem, niezrozumieniem czy wyśmianiem.

(więcej)