Tu jesteś: Porady zdrowotne

Cukrzyca

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Cukrzyca matki a rozwój mózgu u płodu

dodał : marti, 29-08-2016

Szacuje się, że nawet 2,6 mln osób w Polsce może chorować na cukrzycę. Negatywnie oddziałuje ona na cały organizm, ale w szczególności okazuje się dużym obciążeniem dla kobiet chcących mieć dzieci. Jak cukrzyca wpływa na stan zdrowia nienarodzonego dziecka?

(więcej)

Glukometr jest nieodłącznym elementem leczenia i kontrolowania poziomu cukrzycy u pacjentów. Niezależnie od tego, na jaki typ cukrzycy chorują, muszą śledzić na bieżąco swoją glikemię.

(więcej)

Cukrzyca - czy wystarczy właściwa dieta?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 25-04-2013

Cukrzyca to plaga XXI wieku czy naturalna konsekwencja siedzącego trybu życia? Czy choroba, która nie boli może być szkodliwa dla naszego organizmu? W jaki sposób wyrównać poziom cukru we krwi- czy można tego dokonać za pomocą diety?

(więcej)

Jak ustrzec się przed niedocukrzeniem?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 26-03-2013

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, wymagającą wielu modyfikacji codziennego życia i niezwykłej dyscypliny ze strony chorych. Każda niesubordynacja może zakończyć się tragicznie. Groźne są zarówno zbyt wysokie cukry, jak i za niskie. Czym jest niedocukrzenie? Jak się objawia? Kiedy się go spodziewać? Jak wówczas reagować? No i przede wszystkim jak się przed nim ustrzec?

(więcej)

Gimnastyka w cukrzycy - czy dla każdego?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 15-03-2013

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, z którą przede wszystkim trzeba nauczyć się normalnie żyć. Z dobrze prowadzoną i kontrolowaną cukrzycą można funkcjonować jak każdy inny zdrowy człowiek, to znaczy również uprawiać sport. Czy chorzy na cukrzycę mogą uprawiać sport? Jak powinna wyglądać aktywność fizyczna diabetyka? Jakie ćwiczenia są najbardziej zalecane, a których należy unikać? Czy są ludzie, którzy powinni unikać wysiłku fizycznego?

(więcej)