Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Wpływ na zdrowie chorób zakaźnych

dodał : aln, 01-04-2019

Lista chorób zakaźnych jest bardzo długa, najczęściej drogą transmisji zakażeń jest droga kropelkowa.

(więcej)

Reklamy środków na grypę i przeziębienie pokazują, jak to po zażyciu czy wypiciu zaledwie jednej dawki leku od razu czujemy się jak nowo narodzeni, a objawy choroby w mig znikają. W rzeczywistości nie jest już tak dobrze i często z katarem, kaszlem i gorączką czy bólami mięśni i stawów walczymy znacznie dłużej. Może się to zmienić za sprawą japońskiego leku na grypę, który zwalcza ją już po jednej dawce. Jak to możliwe?

(więcej)

Projekt o akronimie NANOCARGO to innowacyjny pomysł mający na celu lepszą diagnostykę raka piersi i opracowanie nowej, bardziej efektywnej metody leczenia raka piersi. Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej podjęli współpracę z młodymi uczonymi z Indii i razem pracują nad tym projektem badawczym.

(więcej)

Po czym rozpoznać "kolkę sercową"?

dodał : aln, 05-02-2019

"Kolka sercowa" to potoczne określenie pieczenia lub kłucia w sercu. Może doskwierać z róż-nych powodów, również niegroźnych, jednak sercowych dolegliwości nigdy nie powinno się ignorować. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny kłucia w sercu i w jakich sytuacjach pojawia się kolka.

(więcej)

Diagnostyka jest bodajże najważniejszym elementem procesu leczenia pacjenta. Jeśli nie wiadomo, co choremu dolega, nie można go efektywnie leczyć. Im wcześniej problem zdrowotny zostanie trafnie zdiagnozowany, tym z reguły większe szanse na całkowite wyleczenie i powrót pacjenta do zdrowia. Lekarze dysponują wieloma różnymi badaniami diagnostycznymi i obrazami. Obecnie jednak naukowcy zaprezentowali zupełnie nowy sposób badania. Jaki?

(więcej)