Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Alkoholizm dotyka ludzi w różnym wieku, niezależnie od statusu społecznego czy wykształcenia. Choć od wieków utożsamiany był raczej z mężczyznami, to z każdym rokiem przybywa również pijących pań. Uzależnienie od alkoholu u kobiet różni się jednak pod wieloma względami od tego u mężczyzn.

(więcej)

Pluskwiaki dotychczas nie były wiązane z jakąkolwiek przydatną rolą. Tymczasem te niewielkie objawy wytwarzają antybiotyk, nazywany tanatyną. Lekarze z Zurychu twierdzą, że może ona doprowadzić do powstania zupełnie nowej klasy leków.

(więcej)

Śnisz o spokojnym śnie? Cóż, we współczesnym społeczeństwie wiele osób ma podobne dolegliwości. Szybki tryb życia, zła dieta, brak aktywności fizycznej – wszystko to powoduje problemy z zasypianiem. Na szczęście można sobie z nimi poradzić, sięgając po wymienione poniżej suplementy diety i stosując się do kilku praktycznych porad.

(więcej)

Leczenie implantologiczne jest procesowym kompleksowym, na który poza samym wszczepieniem implantu składa się kilka innych etapów. Przed usłyszeniem ostatecznej decyzji o wykonaniu zabiegu, pacjent musi przejść odpowiednie konsultacje oraz poddać się badaniom. Jak zatem wyglądają przygotowania do leczenia implantologicznego?

(więcej)

Nowy sposób leczenia zaawansowanej astmy

dodał : marti, 11-08-2018

Astma jest chorobą dróg oddechowych, która przebiega ze stanem zapalnym oskrzeli i z reguły ma charakter przewlekły. Może być spowodowana alergią, ale niekoniecznie. Częściej astma oskrzelowa dotyka dzieci, rzadziej dorosłych. Obecnie naukowcy pracują nad nowym sposobem leczenia najbardziej zaawansowanych stadiów i postaci astmy.

(więcej)