Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nowy lek przeciw gruźlicy

dodał : marti, 29-05-2019

Białoruś jest krajem, w którym występuje jedna z najwyższych na świecie częstości występowania wśród pacjentów wielolekoopornej gruźlicy. Nic więc dziwnego, że właśnie białoruscy lekarze podjęli się badań mających na celu wynalezienie skutecznego leku przeciwgruźliczego. Wydaje się, że im się to udało, a chorzy zyskają nową szansę na zdrowie.

(więcej)

Dzięki laserowej korekcji wzoru nie będziesz już musiał nosić soczewek kontaktowych ani okularów. Jednak nie jest to zabieg dla wszystkich. Sprawdź, czy jesteś dobrym kandydatem i na co musisz zwrócić uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Powikłania występują stosunkowo rzadko, a klienci zazwyczaj są zadowoleni z efektów. Do tymczasowych skutków ubocznych możemy zaliczyć suchość oczu i przejściowe zaburzenia widzenia. Zwykle ustępują po kilku tygodniach lub miesiącach.

(więcej)

Wpływ na zdrowie chorób zakaźnych

dodał : aln, 01-04-2019

Lista chorób zakaźnych jest bardzo długa, najczęściej drogą transmisji zakażeń jest droga kropelkowa.

(więcej)

Reklamy środków na grypę i przeziębienie pokazują, jak to po zażyciu czy wypiciu zaledwie jednej dawki leku od razu czujemy się jak nowo narodzeni, a objawy choroby w mig znikają. W rzeczywistości nie jest już tak dobrze i często z katarem, kaszlem i gorączką czy bólami mięśni i stawów walczymy znacznie dłużej. Może się to zmienić za sprawą japońskiego leku na grypę, który zwalcza ją już po jednej dawce. Jak to możliwe?

(więcej)

Projekt o akronimie NANOCARGO to innowacyjny pomysł mający na celu lepszą diagnostykę raka piersi i opracowanie nowej, bardziej efektywnej metody leczenia raka piersi. Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej podjęli współpracę z młodymi uczonymi z Indii i razem pracują nad tym projektem badawczym.

(więcej)