Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nowy sposób leczenia zaawansowanej astmy

dodał : marti, 11-08-2018

Astma jest chorobą dróg oddechowych, która przebiega ze stanem zapalnym oskrzeli i z reguły ma charakter przewlekły. Może być spowodowana alergią, ale niekoniecznie. Częściej astma oskrzelowa dotyka dzieci, rzadziej dorosłych. Obecnie naukowcy pracują nad nowym sposobem leczenia najbardziej zaawansowanych stadiów i postaci astmy.

(więcej)

Dlaczego masaże lecznicze i relaksacyjne cieszą się tak dużą popularnością, że coraz więcej osób decyduje się z nich skorzystać? Jakie efekty przynoszą?

(więcej)

Łokieć tenisisty

dodał : marti, 01-08-2018

"Łokieć tenisisty" to jedno z popularnych schorzeń dzisiejszych czasów. Co ciekawe, samo nazewnictwo bywa mylące, gdyż omawiany problem nie dotyczy tylko zapalonych miłośników gry w tenisa. Osoby cierpiące na łokieć tenisisty zmagają się z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi, które są do opanowania przy włączeniu odpowiedniego leczenia.

(więcej)

Nietrzymanie moczu to jedna z tych dolegliwości, o których nie chcemy mówić głośno. Trudno się temu dziwić, bowiem jest to mocno kłopotliwe dla każdej osoby, która z tym stanem musi się mierzyć. Warto jednak pamiętać o tym, że nietrzymanie moczu nie bierze się "samo z siebie". Często jest ono objawem rozmaitych chorób, które pustoszą organizm i stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia. W związku z tym należy przełamać swój wewnętrzny opór i udać się do lekarza, który zaordynuje stosowne leczenie. We własnym zakresie (oczywiście w ramach wsparcia profesjonalnego leczenia!) także możemy zrobić więcej, niż się nam wydaje, aby zminimalizować przykre skutki schorzenia.

(więcej)

Błędem jest postrzeganie cholesterolu tylko w negatywnych kategoriach. Jest on organicznym związkiem chemicznym niezbędnym nam do życia i prawidłowego funkcjonowania. Dlatego skrajne obniżanie cholesterolu nie jest wskazane. Bez niego niemożliwa byłaby synteza hormonów i niektórych witamin. Jednak przekraczanie norm tzw. złego cholesterolu niesie za sobą ryzyko wielu groźnych chorób, a nawet śmierci.

(więcej)