Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Choroba wieńcowa jest związana z niedostateczną drożnością żył i tętnic. Można ją leczyć na szereg różnych sposobów, między innymi farmakologicznie i operacyjnie. Przyszłością dla chorych na schorzenia wieńcowe mogą być zabiegi stentowania tętnic. Na czym one polegają i dla kogo są przeznaczone?

(więcej)

Choroba wieńcowa u kobiet

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 05-01-2014

Choroba wieńcowa to jednostka chorobowa, która występuje zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Okazuje się jednak, że czas jej rozwoju w przypadku kobiet jest zupełnie inny niż u mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Co sprzyja rozwojowi choroby i jaki jest jej przebieg u kobiet?

 

(więcej)

Jak się leczy chorobę wieńcową - niedokrwienną serca?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 22-10-2013

Choroba niedokrwienna serca to schorzenie dotykające ludzi najczęściej po 50 roku życia. Ze względu na to, iż choroba ta jest trudna do wykrycia we wczesnym stadium, leczenie stosowane jest z dużym opóźnieniem. Badania pokazują, że w przypadku choroby niedokrwiennej serca najbardziej korzystne jest stosowanie prewencji pierwotnej i wtórnej. Jednak jak i czym leczy się chorobę wieńcową?

(więcej)

Choroba wieńcowa - objawy i leczenie

dodał : aln, 07-02-2010

Choroba wieńcowa inaczej zwana chorobą niedokrwienną serca lub IHD to zespół objawów będących następstwem długotrwałego niedostatecznego zaopatrzenia komórek mięśnia sercowego w substancje odżywcze i tlen. Najczęstszą przyczyną choroby wieńcowej jest miażdżyca tętnic wieńcowych,- czyli zwężenie światła tych naczyń na tle zwyrodnieniowo- wytwórczym.

(więcej)