Tu jesteś: Porady zdrowotne

Choroba Parkinsona

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Kto powinien obawiać się choroby Parkinsona i jak ją zdiagnozować?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 04-12-2012

Choroba Parkinsona to jedna z chorób, która rozwija się bardzo powoli, czasami nawet kilka lat. Objawy są dość charakterystyczne, ale pojawiające się w wydłużonym okresie czasu mogą być bagatelizowane.

(więcej)

Głęboka stymulacja mózgu w terapii choroby Parkinsona

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 18-07-2013

W „The New England Journal of Medicine” ukazał się artykuł prezentujący najnowsze doniesienia w dziedzinie medycyny, związanej z terapią chorobą Parkinsona. Otóż okazało się, że stosowanie głębokiej stymulacji mózgu (DBS). Bazą do tego rodzaju wniosków było badanie Earlystim study.

(więcej)

Dieta w chorobie Parkinsona

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 09-01-2013

Osoby chorujące na Parkinsona niejednokrotnie wymagają stosowania specjalnie dobranej diety. Związane jest to z zażywaniem leków, których działanie może być osłabione w kontakcie z pokarmem. Głównie dotyczy to lewodopy – substancji podstawowej w leczeniu choroby Parkinsona.

(więcej)

Parkinson to samoistna, postępująca choroba układu nerwowego polegająca na nasilających się zmianach zwyrodnieniowych i zaniku komórek w pewnej okolicy mózgu. Choroba ta częściej dotyka mężczyzn niż kobiety, pierwsze objawy występują zazwyczaj około 60 roku życia.

(więcej)