Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Akupresura sposobem na ból

dodał : aln, 25-10-2014

Ból ma wiele różnych obliczy. Jego odczuwanie zależy od indywidualnych cech danej osoby. Jedni pacjenci mają tzw. niski próg bólu i już przy niewielkich dolegliwościach sięgają po tabletki przeciwbólowe, inni mogą wycierpieć w milczeniu poważny, przenikliwy ból, nie informując nawet swoich najbliższych o swoim stanie.

(więcej)

Ciąża jest specyficznym okresem w życiu każdej kobiety. Oczekując dziecka, musi ona zadbać w najwyższej mierze o swoje zdrowie i optymalne odżywianie się, aby dziecko mogło zdrowo się odżywiać w jej łonie. Zdarza się jednak, że w trakcie ciąży przyszła matka choruje, albo cierpi na uporczywy ból głowy. Jak sobie z nim radzić, skoro zażycie silnej tabletki przeciwbólowej, szybko niwelującej dolegliwości bólowe, nie jest możliwe?

(więcej)

Niepokojące bóle głowy

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 12-04-2013

Ból głowy to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości wśród ludzi. Tego rodzaju ból mogą określić nawet już kilkuletnie dzieci. W pierwotnym odruchu w zasadzie każdy z nas sięga po najszybsze rozwiązanie jakim jest tabletka, bo chcemy być sprawni i gotowi do wykonywania swojej pracy. Często pomaga też spacer czy krótka drzemka. Co jednak gdy mimo tego ból nie przechodzi? Z jakimi rodzajami bólu głowy możemy mieć do czynienia?

(więcej)

Jak zdiagnozować i leczyć klasterowy ból głowy?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 18-03-2013

Klasterowy ból głowy to specyficzny rodzaju bólu, który pojawia się okresowo np. dwa razy w roku, ale napady bólowe mu towarzyszące mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy i powtarzać się wielokrotnie w ciągu dnia. Przyczyny tej dolegliwości nadal nie zostały poznane, ale pewnym jest, że ból tego rodzaju pojawia się samoistnie.

(więcej)

Jak wygląda klasterowy ból głowy i co go wywołuje?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 05-02-2013

Klasterowy ból głowy to samoistnie pojawiający się ból w obrębie jednej strony głowy, który potrafi być niezwykle bolesny i ciężki do opanowania. Jest sprawcą wielu cierpień i może doprowadzić do rozwoju depresji, bezsenności oraz samobójstwa. Aby poznać tą dolegliwość należy przyjrzeć się jej przebiegowi.

(więcej)