Tu jesteś: Porady zdrowotne

Angina

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Angina jest jedną z powszechnie występujących infekcji atakujących migdałki, znajdujące się po obu stronach gardła. Czy wycięcie migdałków, czyli przeprowadzenie inwazyjnej operacji chirurgicznej pozwoli uchronić się przed nawracającą anginą?

(więcej)

Powikłania po anginie

dodał : aln, 26-11-2014

Często angina jest chorobą lekceważoną, przede wszystkim przez osoby dorosłe, które nie leczą schorzenia do końca i zamiast wygrzać się w domu, wykonują w dalszym ciągu pracę zawodową. Trzeba być jednak świadomym tego, że takie działanie może doprowadzić do licznych groźnych dla zdrowia, a nawet życia powikłań.

(więcej)

Angina, czyli zapalenie gardła, leczona jest zwykle farmakologicznie. Pojawiają się jednak głosy, że dobroczynnie w tym schorzeniu działa jedzenie lodów. Czy rzeczywiście mrożone smakołyki pozwolą nam pozbyć się anginy?

(więcej)

Jak rozpoznać anginę ropną? Objawy i leczenie

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 03-09-2013

Angina ropna to jedno z najbardziej dokuczających schorzeń górnych dróg oddechowych. Silny ból gardła przy przełykaniu, wysoka gorączka to najbardziej charakterystyczne objawy anginy ropnej. Za wystąpienie tej choroby odpowiedzialne są paciorkowce z grupy A. Leczenie anginy ropnej jest konieczne, gdyż powikłania mogą doprowadzić do powstania ropni koło migdałków, zapalenia zatok oraz zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

(więcej)

Angina - jak ją rozpoznać i leczyć

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 27-10-2010

Myślę że przynajmniej jeden raz w życiu każdy z nas usłyszał od lekarza: ma Pan/Pani anginę. Żeby móc walczyć z tą choroba warto się jej przyjrzeć. Otóż mało kto wie, że angina może być wywoływana zarówno przez bakterie jak i wirusy.

(więcej)