Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Niedokrwistość (Anemia) - choroba czy objaw?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 19-11-2012

Niedokrwistość (anemia) kojarzy nam się przeważnie z bladością, rozdwojonymi końcówkami włosów, łamliwą płytką paznokciową i osłabieniem. Zwykle jest to bagatelizowany stan, który tłumaczymy nieprawidłową dietą. W pewnym odsetku przypadków prawidłowo, ale czy zawsze? Czy możemy chorować na niedokrwistość? Czy też należy traktować ją w taki sam sposób jak kaszel albo ból brzucha? Czym tak naprawdę jest niedokrwistość i czym nam może grozić?

(więcej)

Anemia często mylona jest z niedożywieniem, tymczasem jest to niedokrwistość, na którą stosunkowo często cierpią noworodki i niemowlęcia. Należy jak najszybciej rozpocząć leczenie anemii, ponieważ może ona wpływać negatywnie na rozwój naszego dziecka.

(więcej)

Naturalne sposoby na anemię

dodał : aln, 03-03-2015

Z uwagi na błędne postrzeganie anemii, jako niedożywienia, często pacjenci nie zdają sobie sprawy z tego, że na nią chorują. Anemia tymczasem wcale nie musi dotyczyć osób skrajnie szczupłych, wręcz chudych. Może dotknąć także osoby o normalnej masie ciała czy z nadwagą.

(więcej)

Anemia w ciąży

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 17-04-2013

Schorzenia dotykające ciężarne kobiety budzą szczególny niepokój, gdyż zagrażają nie tylko zdrowiu matki, ale co ważniejsze, dziecka. Jednym z takich stanów jest niedokrwistość. Czy słusznie nas niepokoi? Czy zawsze świadczy o chorobie? Czy niedokrwistość może być fizjologią?

(więcej)

Mówiąc niedokrwistość, najczęściej mamy na myśli anemię z niedoboru żelaza, gdyż dotyczy ona prawie 25% mieszkańców naszej planety i stanowi ponad 80% wszystkich rodzajów niedokrwistości.. Niewystarczająca ilość tego pierwiastka powoduje powstawanie mniejszych erytrocytów zawierających mniej hemoglobiny, czyli w konsekwencji dostarczających mniej tlenu do tkanek.

(więcej)