Tu jesteś: Porady zdrowotne

Alergia, Uczulenie

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Człowiek w walce z alergią

dodał : Agnieszka Wojtala, 15-07-2010

Skończyła się zima. W końcu nadeszła upragniona wiosna, trawa się zieleni, kwiaty kwitną ... jest pięknie. Tak zazwyczaj rozpoczyna się sezon pozimowy dla ludzi nie cierpiących na alergię sezonową. Są jednak osoby, dla których jest to początek ciężkich dni przebiegających z kichaniem, łzawieniem oczu, lejącym się katar, kaszlem. Pamiętajmy jednak, że alergia nie musi się kojarzyć tylko z tymi objawami. Związane jest to z rodzajem alergi na którą się choruje.

(więcej)

Anafilaksja to reakcja nadwrażliwości na określony alergen, np. jakiś pokarm albo jad owada. W skrajnych przypadkach reakcje te prowadzą do wstrząsu, który jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia, dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jak reagować na wstrząs anafilaktyczny i jak nieść pomoc osobom dotkniętym przez taką reakcję.

(więcej)

Alergie uznawane są coraz częściej za choroby cywilizacyjne. Z uczuleniami różnego pochodzenia walczy coraz więcej osób w różnym wieku i o różnej płci, zwłaszcza osoby mieszkające w dużych ośrodkach miejskich. Diagnostyka alergii polega na wykonywaniu testów alergicznych, pozwalających na zidentyfikowanie czynnika alergizującego. Obecnie najczęściej wykonuje się testy skórne oraz testy z krwi. Które lepiej i bardziej precyzyjnie będą w stanie wykryć, na co uczulony jest pacjent?

(więcej)

Alergie występują coraz częściej, zwłaszcza w krajach rozwiniętych i wysoce rozwiniętych, co może być związane ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. W walce z objawami alergii pomagają leki przeciwalergiczne, w tym ektoina.

(więcej)

Orzechy niebezpieczne dla alergików

dodał : marti, 15-05-2015

Alergia, czyli nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego człowieka na czynnik znajdujący się w otoczeniu pacjenta, może mieć różne podłoże. Występuje cały szereg alergii pokarmowych, a alergenem często są w takich przypadkach orzechy.

(więcej)