Tu jesteś: Porady zdrowotne

ADHD

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Czy ADHD można wyleczyć?

dodał : aln, 13-07-2016

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi, jest rodzajem zaburzeń o podstawie genetycznej, w którym dochodzi do odmiennego wariantu rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Czy takie zaburzenia można skutecznie leczyć i czy pacjent może się go pozbyć?

(więcej)

Czym różni się ADHD od ADD?

dodał : aln, 25-11-2015

Pacjenci, a niekiedy nawet lekarze różnych specjalizacji, mogą mylić ze sobą i stosować zamiennie pojęcia ADHD i ADD. Czy jest to dobra praktyka? Czym różni się ADHD od ADD?

(więcej)

Pytanie to zadają sobie najczęściej zatroskani rodzice u dzieci, których została zdiagnozowana krótkowzroczność, czyli wada wzroku, polegająca na nieostrym widzeniu oddalonych obiektów, przy zachowaniu dobrego widzenia z bliska.

(więcej)

Coraz więcej dzieci w Polsce i na całym świecie choruje na ADHD(Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli na zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Mają problemy z koncentrowaniem uwagi, są nader impulsywne i wykonują niezborne ruchy. Chorzy na ADHD muszą poddać się kompleksowemu, wielokierunkowemu leczeniu. W ich terapii pomocne mogą być nienasycone kwasy tłuszczowe. W jaki sposób kwasy omega-3 i omega-6 mogą leczyć ADHD i czy w ogóle jest to możliwe?

(więcej)

ADHD u dorosłych - czy z ADHD się wyrasta?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 30-05-2013

ADHD kojarzy się przede wszystkim z energicznym dzieckiem. Czy jednak może występować u dorosłych? Czy z ADHD się wyrasta? Jak wygląda ADHD u dorosłych? Czy ADHD-owcy mogą pracować zawodowo? Jak wygląda życie codzienne dorołego człowieka z ADHD?

(więcej)