Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Czym jest przewlekła niewydolność żylna i co ją powoduje?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 01-11-2012

Przewlekła niewydolność żylna jest jedną z najczęstszych patologii w obrębie całego układu krążenia. Żeby dobrze zrozumieć istotę tego powszechnego problemu, należy najpierw zapoznać się z anatomią i fizjologią krążenia żylnego kończyn dolnych. Żyły są naczyniami, które, ogólnie rzecz ujmując, odprowadzają krew do serca z narządów całego ciała.

(więcej)

Żylaki prowadzą do powstawania wielu różnych powikłań, mogących stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a niekiedy również życia pacjenta. Jednym z powikłań jest zakrzepica powierzchniowa.

(więcej)

Na czym polega skleroterapia?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 28-10-2013

Skleroterapia to jedna z metod leczenia żylaków. Zazwyczaj stosuje się ją do leczenia żylaków na nogach, ,,pajączków’’ ale również w przypadku hemoroidów. Metoda jest bezbolesna i można ją wykonać w zasadzie w każdym gabinecie chirurga naczyniowego. Dobrze wykonana skleroterapia poprawia wygląd skóry i stan zdrowia, a w przypadku hemoroidów ogranicza rozwój choroby.

 

(więcej)

Żylaki macicy

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 21-08-2013

Żylaki macicy to wbrew pozorom dość często występujące zjawisko. Czasami Panie nawet nie wiedzą o ich istnieniu do czasu, gdy dają bardzo wyraźne objawy. Skąd się biorą i czy stanowią realne zagrożenie np. dla rozwijającej się ciąży?

(więcej)

Jak poprawić wydolność własnych żył?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 30-01-2013

Nieprawidłowo funkcjonujący układ żylny kończyn dolnych doprowadza nie tylko do uporczywych objawów pogarszających komfort życia, ale także spędzających sen z powiek żylaków. Jak temu zapobiec? W jaki sposób poprawić działanie naszych żył? Jak leczyć istniejącą już niewydolność żylną?

(więcej)