Tu jesteś: Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, charakteryzującą się nadmiernym łuszczeniem naskórka. Wpływa ona ujemnie na jakość życia pacjenta. Na co oddziałuje ona najbardziej?

(więcej)

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, o nie do końca rozpoznanych przyczynach. Jest bardzo uciążliwa, bo tak naprawdę nigdy nie udaje się jej całkowicie wyleczyć, a zewnętrzne objawy są dużym dyskomfortem dla pacjenta. Jedną z najczęstszych postaci tej choroby jest łuszczyca plackowata.

(więcej)

Jak wydłużyć czas remisji w przypadku łuszczycy?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 12-11-2013

Jak na razie łuszczyca uznawana jest za chorobę nieuleczalną. Leczenie polega na zmniejszeniu intensywności objawów, zmniejszeniu zaczerwienienia, zminimalizowaniu świądu. Chory czuje się lepiej nie tylko ze względów estetycznych ale również dzięki lepszemu samopoczuciu. Okres , w którym objawy nie występują nazywa się remisją.

 

(więcej)

Łuszczyca głowy objawy choroby i odpowiednia pielęgnacja skóry głowy

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 20-08-2013

Łuszczenie się skóry głowy jest naturalnie występującym zjawiskiem. Naskórek pokrywający nasze ciało znajduje się również na skórze głowy, dlatego też jego łuszczenie się jest mocno przez nas za-uważalne. Złuszczony naskórek widoczny jest na włosach i często jego nadmierne złuszczanie się określamy jako łupież. Jednak w przypadku łuszczycy płatki naskórka są dużo większe, widoczne są czerwone plamy na skórze głowy a łuszczenie się bardziej intensywne.

(więcej)

Czy łuszczycą można się da zarazić?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 09-08-2013

Łuszczyca jest chorobą skóry spotykaną aż u 2% populacji. Chorują na nią dzieci i dorośli. Choroba ta jest bardzo uciążliwa dla chorującego, bo wymaga od niego stałej pielęgnacji skóry. Chory nie może się drapać i powinien uważać na zadrapania i skaleczenia, czy może jednak podać osobie zdrowej rękę, przytulić się?

(więcej)