CEFALGIN

Wskazania CEFALGIN

CEFALGIN jest lekiem przeznaczonym dla osób cierpiących z powodu różnego pochodzenia bólu, między innymi bólu głowy, zębów, bólu miesiączkowego, nerwobóli, czy pochodzenia stawowego lub mięśniowego. Ponadto lek zwalcza gorączkę.

Działanie CEFALGIN

CEFALGIN jest skuteczny ze względu na synergiczne działanie jego składników. Propyfenazon neutralizuje ból, zmniejsza temperaturę ciała oraz zwalcza stany zapalne. Paracetamol wykazuje właściwości dzięki którym dochodzi do złagodzenia bólu oraz zmniejszenia gorączki. Odbywa się to głównie w wyniku zatrzymania aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Po doustnym zażyciu dobrze przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe jego stężenie we krwi obserwuje się po upływie 30-60 minut od momentu zastosowania. Jego rozkład odbywa się w wątrobie. Wydalany z moczem w zmienionej postaci. Kofeina pobudza ośrodki wegetatywne oddechowe, naczynioruchowe oraz nerwu błędnego przez co wpływa na uzyskanie lepszego samopoczucia, likwidując jednocześnie poczucie zmęczenia. Substancja ta dobrze przenika z przewodu pokarmowego i jest rozkładana w wątrobie. Wydalana dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie CEFALGIN

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego, po posiłku
– w przypadku dorosłych zaleca się 1-2tabl. nawet do x 3/24h
– nie należy leku stosować dłużej niż tydzień.
 

Przeciwwskazania CEFALGIN

– niekiedy obserwuje się dolegliwości jelitowo-żołądkowe problemy z koncentracją, zaburzenia snu, zakłócenie miarowości pracy serca, drażliwość, drżenie mięśni, mdłości, torsje, zaburzenia pracy nerek (kolkę nerkową, martwicę brodawek nerkowych, niewydolność nerek), objawy nadwrażliwości skórnej; rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko małopłytkowość