BRONCHO-VAXOM

  • Postać: 3,5 mg lub 7 mg x 30 tabl.
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria: Odporność

Wskazania BRONCHO-VAXOM

Preparat zalecany jest pomocniczo przy infekcjach dróg oddechowych, przede wszystkim w przypadku ciężkiego i długotrwałego zapalenia oskrzeli, zapalenia gardła (łącznie z anginą), zapalenia migdałków podniebiennych, krtani, zatok oraz kataru i stanu zapalnego aparatu słuchowego. Ponadto wskazany jest przy infekcjach dróg oddechowych, które nie reagowały na kurację antybiotykową, powikłaniach bakteryjnych zakażeń wywołanych wirusami układu oddechowego (głównie u dzieci i osób w zaawansowanym wieku), a także w profilaktyce długotrwałych schorzeń dróg oddechowych.

Działanie BRONCHO-VAXOM

W skład BRONCHO-VAXOM wchodzi lizat drobnoustrojów, które przeważnie wywołują schorzenia układu oddechowego. Pobudza mechanizmy reakcji komórkowej i humoralnej w wyniku stymulacji makrofagów, spowodowania wzrostu ilości krążących limfocytów T, a także wzrostu stężenia immunoglobuliny produkcyjnej Iga w śluzówce układu oddechowego.

Dawkowanie BRONCHO-VAXOM

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– zaleca się stosowanie 1 kaps. x 1/24 h z zaznaczeniem, że w przypadku dzieci 1 kaps.-3,5 mg, a w przypadku osób dorosłych 1 kaps.- 7 mg
– nie używać krócej niż 10 dni.
 

Przeciwwskazania BRONCHO-VAXOM

– sporadycznie występują dolegliwości jelitowo-żołądkowe takie jak mdłości czy luźny stolec, objawy nadwrażliwości skórnej w postaci rumienia, wsypki i swędzenia, stany podrażnienia gardła, ból głowy
– rzadko obserwuje się zmęczenie i silny kaszel
– w przypadku nasilonych i długotrwałych skutków ubocznych wymienionych jako występujące sporadycznie należy przerwać kurację preparatem.