Tu jesteś: Porady zdrowotne

Wkładki uszne - ważniejsze niż aparat?

dodano: 21-03-2018 - aln

Kiedy staniemy się posiadaczami aparatu słuchowego, szybko zdamy sobie sprawę, że nieważne jak będzie on drogi lub zaawansowany, nie będzie on maksymalnie efektywny bez idealnie dobranej wkładki usznej. Jest ona nieodzownym łącznikiem między naszym uchem a samym urządzeniem i jest ona głównym determinantem w osiąganiu maksymalnego komfortu słyszenia, co na pewno jest na pierwszym miejscu.

Ważniejsza, niż mogłoby się wydawać

Wkładka uszna jest specjalnie dostosowywana do kształtu naszego ucha, na podstawie wycisku. Tylko tak można osiągnąć maksymalne dopasowanie, które jest absolutnie niezbędne przy aparatach zausznych. Co stanie się, gdy będzie ona wykonana niepoprawnie? Efekt będzie dość prosty do przewidzenia – doznamy mało przyjaznych efektów ubocznych, takich jak trzeszczenie czy piszczenie. Jakie wkładki cieszą się największą popularnością?

Wkładki twarde

Zdecydowanie najczęściej stosuje się wkładki zamknięte twarde. Są one wykonywane z twardego przezroczystego akrylu, co sprawia, że są nie tylko odporne na jakiekolwiek zniszczenia, ale także są bardzo komfortowe. W celu ulepszonego przepływu powietrza, w coraz większej ilości modeli stosuje się dodatkowe otwory wentylacyjne. Możemy dokonać dodatkowego podziału, ze względu na sposób montażu. Wkładki twarde ze stałym wężykiem mają zamontowany przewód słuchowy na stałe. Natomiast wkładki twarde z tzw. rożkiem mają możliwość wymiany wężyka, jednakże wada tej opcji jest to, że jest ona bardziej widoczna. Niektóre osoby mogą odczuwać spory dyskomfort wynikający z tego faktu!

Wkładki miękkie

Innym, równie popularnymi wkładkami są zamknięte miękkie, wykonywane z tworzywa przypominającego silikon. Na dodatek, natura materiału nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Są one również polecane z powodu swojej szczelności, mniejszego ryzyka urazów oraz prostoty w montażu w uchu – dzięki temu poradzą sobie z nimi nawet dzieci! Więcej o wkładkach usznych dowiesz się ze strony https://audiofon.com.pl/wkladka-uszna

Wkładki otwarte

Ostatnim omawianym dziś rodzajem wkładek, przeznaczonym niestety tylko dla niewielkich ubytków słuchu są wkładki otwarte. Ich budowa wygląda następująco: składają się one z wężyka dźwiękowego, zakończonego specjalną nasadką, która praktycznie całkowicie chowa się w naszym przewodzie słuchowym. Aby zapewnić maksymalne wyeliminowanie niedosłuchu, sam wężyk jest dodatkowo przytrzymywany za pomocą niewidocznego elementu.

Podsumowanie

Jak widzimy, słysząc o wkładkach usznych, wcale nie musimy się wzdrygać i niepotrzebnie martwić. Przy pomocy naszego lekarza, możemy być pewni, że zostanie ona dobrana w odpowiedni sposób. Im lepiej zostanie ona dopasowana nie tyle, ile do naszego ucha, ale także do natury naszego niedosłuchu, tym lepiej dla nas! Przecież zależy nam na poprawie jakości słyszanych dźwięków prawda?Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...