Tu jesteś: Porady zdrowotne

Pieluchomajtki i ich rola w dochodzeniu do zdrowia

dodano: 03-04-2018 - aln

Nagła choroba i ciężki wypadek, których efektem są ograniczone możliwości ruchowe, są w stanie sprawić wiele kłopotów związanych z wypróżnianiem się. Trzeba się w tej kwestii wspomóc odpowiednimi produktami. Należą do nich z pewnością pieluchomajtki.

Pieluchomajtki – jak pomagają w dochodzeniu do zdrowia?

Pieluchomajtki pozwalają na regenerację 
przy szeregu dolegliwości zdrowotnych, ponieważ nie angażują osoby chorej, która może spokojnie odpoczywać w łóżku. Pieluchy mogą być wymieniane przez opiekuna bezpośrednio na łóżku. Nie trzeba wykonywać intensywnych ruchów kończyn dolnych ze względu na rozrywalne szwy boczne. Ich zakładanie i zdejmowanie jest więc w związku z tym bardzo proste. O zdrowie skóry dbają zastosowane w nich specjalne rozwiązania. Na przykład pieluchomajtki TENA wyposażone są w system FeelDry, dzięki któremu duże ilości płynu są wchłaniane błyskawicznie. Materiał zewnętrzny majtek pieluchowych wykonany jest dodatkowo ze specjalnych materiałów, które zapewniają odpowiedni obieg powietrza. W ten sposób chronią one skórę przed zbędnym zawilgoceniem.

Majtki pieluchowe a zwykła bielizna


Pieluchomajtki podobnie jak zwykła bielizna, doskonale rozciągają się i dopasowują do ciała. Dzięki ich znakomitemu przyleganiu do skóry, dają nie tylko wysoki komfort, ale również bezpieczeństwo przed przeciekaniem.

Jak wybrać odpowiednie pieluchy dla dorosłych

W przypadku osób, które są czasowo niezdolne do poruszania się, należy poszukiwać pieluchomajtek z jak największą klasą chłonności. W ten sposób można będzie uniknąć częstej ich wymiany, co pomoże w dochodzeniu do zdrowia. Równie istotne jest to, by dokonać pomiaru bioder osoby korzystającej z pieluchomajtek. W ten sposób dobierze się ich odpowiedni rozmiar, zapewniający wysoki komfort ich użytkowania.

Gdzie można kupić majtki pieluchowe?


Pieluchomajtki  można nabyć nie tylko w aptece i w sklepie medycznym. Istnieje również możliwość  ich zakupu w dużych supermarketach oraz w sklepach internetowych.  Jest to obecnie produkt o dużej dostępności. W przypadku braku majtek pieluchowych o odpowiednich rozmiarach można zawsze złożyć zamówienie i odebrać je później we wskazanym uprzednio punkcie.

Jak zachęcić osobę chorą do noszenia pieluchomajtek?


Noszenie majtek pieluchowych bywa kłopotliwe, szczególnie dla osób młodszych i wysportowanych, które do tej pory cieszyły się dobrym zdrowiem, a teraz, ze względu na szereg dolegliwości, mają kłopoty z przemieszczaniem się i muszą prosić o pomoc w codziennych czynnościach inne osoby z najbliższego otoczenia. Jak zatem można je zachęcić do noszenia takich produktów? Warto w pierwszej kolejności przedstawić zalety majtek pieluchowych, a następnie opinie zadowolonych z ich używania osób. Tego typu wiadomości można też podeprzeć opinią eksperta, np. lekarza, który opiekuje się osobą chorą. Im więcej opinii na ten temat się zbierze, tym większa szansa na to, że znikną opory przed używaniem pieluchomajtek.Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...