GROPRINOSIN

Podstawowe informacje
Nazwa:
GROPRINOSIN
Składniki:
Postać leku:
50 tabl.
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

GROPRINOSIN jest lekiem przeznaczonym do stosowania w przypadku I i II opryszczki zwykłej wywołanej przez Hermes simplex, która obejmuje śluzówkę oraz skórę (w przypadku narządów rozrodczych stosowany jako lek pomoczniczy). Wykorzystywany również w przypadku podostrego, stwardniejącego zapalenia mózgu.

Działanie:

GROPRINOSIN należy do kategorii preparatów, które charakteryzują się właściwościami przeciwwirusowymi i immunomodulacyjnymi. W wyniku oddziaływania na translację, zatrzymuje proces rozmnażania się wirusów przede wszystkim opryszczyki, odry a także pewnego wycinka wirusów atakujących drogi oddechowe. Dzięki pobudzaniu wydzielania części cytokin i bezpośredniego oddziaływania na limfocyty T i makrofagi wpływa pozytywnie na modulację odporności organizmu, co zwiększa działanie przeciwwirusowe. Po zastosowaniu doustnym w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego. Szybko również ulega rozkładowi. Maksymalne stężenie we krwi obserwuje się po upływie blisko 60 minut od momentu zastosowania. Proces wydalania ma miejsce głównie dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego, u osób dorosłych
- przy opryszczce skóry i śluzówki stosuje się 2 tabl. x 4/24h; nie należy stosować więcej niż 8 tabl./24h przez 1-2 tygodnie
- przy opryszczce narządów rozrodczych stosuje się 2 tabl. x 3/24h; nie należy przyjmować więcej niż 6 tabl./24h przez 2-3 tygodnie
- przy podostrym, stwardniejącym zapaleniu mózgu zaleca się dawkę 50-100 mg/kg mc./24h w dawkach podzielonych (przyjmowanych co 4 godziny)
- w przypadku dzieci 50 mg/kg mc./24h przyjmowane w 3-4 dawkach.
 

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...