FEBROFEN

Podstawowe informacje
Nazwa:
FEBROFEN
Składniki:
Postać leku:
20 kaps o przedłużonym uwalnianiu
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:
Ocena:
5 (6 komentarzy)

Wskazania:

FEBROFEN jest preparatem skierowanym do leczenia symptomów zaburzeń reumatologicznych takich jak zapalenie reumatoidalne stawów oraz zapalenie stawów innego pochodzenia. Ponadto wskazany jest przy zapalnych stanach poza stawami, do których należą: zapalenie pochewek ścięgnistych bądź zespół bolesnego barku oraz przy zwyrodnieniu stawów i kręgosłupa, którym towarzyszy znaczny ból i poważne uniesprawnienie pacjenta.

Działanie:

Preparat należy do grupy niesterodiowych leków zwalczających zapalenia, który wykazuje także oprócz właściwości przeciwzapalnych, właściwości łagodzące ból oraz stany podwyższonej temperatury ciała. Lek zatrzymuje cyklooksygenazę, enzym który odpowiada za syntezę prostaglandyn. Ponadto ketoprofen wpływa ujemnie na zlepianie się trombocytów. Po zastosowaniu dosutnym szybko przenika z przewodu pokarmowego, a jego najwyższe stężenie obserwuje się już nawet po upływie 7 godzin od momentu zażycia. Ketoprofen rozkładany jest w wątrobie. W postaci metabolitów oraz niezmienionej wydalany jest przede wszystkim dzięki aktywności nerek, niewielka ilość natomiast z kałem.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do stosowania doustnego
- zaleca się u osób dorosłych 1 kaps./24h, w czasie spożywania posiłku.
 

Komentarze

odradzam dodał : ~przem, 31-12-2013 18:36
po kilku dniach stosowania leku pojawił się silny ból brzucha, połączony z biegunką. Objawy ustąpiły po odstawieniu lekarstwa.
NIE POLECAM!!!
Uwaga szkodzi dodał : ~Madry po szkodzie, 28-07-2011 12:12
W moim przypadku lek spowodował silne bóle w okolicach żołądka i nadbrzusza po 3 dniach stosowania.
Nie prawda dodał : ~ONAMaZawszeRacje, 16-07-2011 14:25
Nie prawda, lek nie szkodzi ale nie zauważyłam też aby działał...
odpowiedź na ból mostka dodał : ~tomek, 19-05-2011 19:42
bo te tabletki przyjmuje się 1/dobę (200mg) a nie 2 razy więcej, na ulotce jest napisane! (takie zalecenie jest od lekarza przy złamaniu 4 żeber)
Lek szkodzi dodał : ~andrzej, 25-04-2011 22:53
Nie polecam.Po zażyciu 4 tabletek w cyklu rano- wieczorem po 3 tabletce dostałem silnych bóli w okolicy mostka,podwyższyło się ciśnienie krwi,wystąpiły objawy wymiotne i chęć wypróżnienia.